05-11-2012

„Daugava” kļūst par Latvijas čempioni

Par Latvijas futbola Virslīgas čempioni pirmo reizi kluba pastāvēšanās vēsturē kļuvusi Daugavpils „Daugava”, kas priekšlaicīgi garantējusi sev šo titulu.

Svētdien daugavpilieši aizvadīja izbraukuma spēli pret „Gulbeni” Rīgā. Gulbenē spēle nevarēja notikt nekvalitatīvā stadiona zālāja dēļ, tādēļ maču nācās aizvadīt nelielajā „Arkādijas” stadionā. Uz šo spēli ieradās arī vairāk nekā 50 „Daugavas” līdzjutēju, kuri aktīvi atbalstīja vienību.

Futbolisti nelika vilties, diezgan droši kontrolējot notikumus laukumā. Pirmā puslaika vidū pēc lieliskas Daniela Ola piespēles viens pret vienu izrāvās Stenlijs Ibe, savu iespēju garām nepalaižot. Nākamajās minūtēs Stenlijam bija vēl 2-3 iespējas izcelties, tomēr iesita ne jau viņš – pēc Edgara Jermolajeva piespēles precīzs sitiens Mihailam Ziziļevam. Otrā puslaika sākumā Artūrs Karašausks ar skaistu  sitienu vārtu devītniekā panāca 1:2, bet tikpat ātri gulbenieši arī ielaida – pēc Jermolajeva centrējumu bumbu savos vārtos ievirzīja Ivans Gluško.

Atlikušajā laikā iespējas izcelties bija abām komandām, taču rezultāts nemainījās. Šī uzvara ļāva „Daugavai” nodrošināt sev čempionu titulu! Pēdējā kārtā 10. novembrī savā laukumā jāspēlē ar „Ventspili”, bet daugavpiliešiem šī cīņa neko neizšķirts, jo tuvākā sekotāja tiek apsteigta par 4 punktiem.

„Daugava” par Latvijas čempioni kļuvusi pirmo reizi, tādā veidā garantējot sev vietu Čempionu līgas kvalifikācijas turnīrā.