Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Sākums | Sabiedrība | Kultūra » | Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

01-09-2016

Žanetes Jezerskas pasteļu izstāde Latgales Centrālajā bibliotēkā


7. septembrī plkst. 17.00 Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) periodikas lasītavā notiks Žanetes Jezerskas personālizstādes “Daba un dvēsele” atklāšana. Autores darbi LCB būs apskatāmi pirmo reizi.

Žanete Jezerska ir zīmējusi jau no agras bērnības. Mācījusies Daugavpils bērnu mākslas skolā, studējusi Maskavas mākslas universitātes stājglezniecības nodaļā, kur ieguva bakalaura grādu, savukārt, absolvējot Daugavpils Universitāti, ieguva maģistra grādu glezniecībā. Māksliniece ar pateicību atceras savus pedagogus – Daugavpils Universitātes profesori un mākslinieci Aleksandru Šļahovu, Mākslas akadēmijas profesoru un mākslinieku Jāni Andri Osi un mākslinieci Ludmilu Procenko.

Autore savus darbus izpilda dažādās mākslas tehnikās – eļļas glezniecībā, temperā, pašlaik mākslinieces dvēseli saista pasteļi. Ž. Jezerska atzīst: “Pasteļos ir iespējams attēlot vissmalkākās krāsu nianses, tie ļauj gleznai mirdzēt.”

Skatoties uz Žanetes Jezerskas darbiem, prātā nāk rakstnieka F. Dostojevska vārdi: “Mīliet dabu, Kristus ar to it kopā. Tā ir saprāta sākums…”.  Ziedi… Dzīvnieki… Putni… Akmeņi… Lietus… – Visuma vērtīgās dāvanas. Kad to visu redzi un sajūti ar katru ķermeņa šūniņu, tad dvēsele kļūst tīrāka; sajūti bezgalību un saproti – tai nav ne sākuma, ne beigu. Viss aizies “pasaulē aiz horizonta”, bet dvēsele un daba paliks… mūžīgi.

Žanete Jezerska ir piedalījusies vairākās kolektīvajās izstādēs, atklājusi arī trīs personālizstādes. Autores gleznas ir nonākušas vairākās privātkolekcijās Kanādā, Zviedrijā, Izraēlā un citur. Pašlaik Žanete Jezerska ir Daugavpils bērnu un jauniešu centra “Jaunība” glezniecības, zīmēšanas un interjera dizaina pedagoģe.

Bibliotēkā izstāde būs apskatāma no 1. līdz 30. septembrim.

 

Informāciju sagatavoja
LCB galvenā bibliotekāre
Inese Vaivare
tālr.: 65426422
e-pasts: inese.vaivare@lcb.lv
Atpakaļ