Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Pašvaldība | Domes ziņas

Domes jaunumi

30-01-2015

Pieņemts lēmums izveidot Daugavpils Domes Centralizēto iepirkumu nodaļu


30. janvārī Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti pieņēma lēmumu izveidot Domes struktūrvienību- Centralizēto iepirkumu nodaļu. Apstiprināts nodaļas nolikums.

“ Šī reorganiozācija tika iecerēta jau sen. Centralizēto iepirkumu nodaļa sāks strādāt jau februārī. Ir jāizpilda divi uzdevumi. Pirmkārt, padarīt iepirkumu procedūru daudz vienkāršāku un izdevīgāku pilsētai. Pieņemsim, šodien uzņēmējs ir gatavs pašvaldībai piedāvāt pakalpojumus vai preces- datorprogrammas, mēbeles, tas nav svarīgi. Viņam ir jāmeklē piedāvātā iespēja un jārisina jautājumi ar katru iestādi atsevišķi. Bet nauda nāk no kopējā Domes budžeta. Iespējams, daudz izdevīgāk veikt iepirkumu vairākām iestādēm centralizēti. Tas noteikti būtu lētak. Otrkārt, tas ļaus iepirkumu procedūru padarīt daudz caurskatāmāku un nebūs iespēju dažāda vieda vienošanām. Lēmumi tiek pieņemti kolektīvi, tiek publicēti. Tas ir viens no pretkorupcijas pasākumiem”, skadro Jānis Lāčplēsis.

No februāra centralizēti tiks veikti iepirkumi budžeta iestādēm. Pēc noteikta laika tiks izvērtēts nodaļas darbs un, iespējams, šāda prakse būs ieviesta arī pašvaldības kapitālsabiedrībās. Komplektējot nodaļas štatiu,  tiks vērtēti pašvaldības darbinieki, kuri jau šobrīd nodarbojas ar iepirkumiem un būs izteikts piedāvājums strādāt jaunizveidotajā nodaļā. Papildus darbinieki nav nepieciešami.

 

Sabiedrisko attiecību nodaļa.
Atpakaļ