Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!




Pašvaldība | Ūdenslīdēju un glābšanas dienests

Ūdenslīdēju un glābšanas dienests

 

 

  LATVIJAS REPUBLIKAS

Daugavpils pilsētas pašvaldības iestāde

“Komunālās saimniecības pārvalde”

Ūdenslīdēju un glābšanas dienests

tālr.: Centrālā stacija- 65423471

           Stropu stacija -65444512

Dienesta vadītājs, Edgars Kumpins-28214457

 

Daugavpils Glābšanas dienests ir Daugavpils pilsētas domes budžeta iestāde no 2000. gada (pirmsākumi meklējami 1897.gadā, kad pēc Krievijas imperatora pavēles tika izveidota biedrība glābšanai uz ūdens).

Pamatojoties uz Daugavpils pilsētas domes 2014.gada 29.maija lēmuma Nr.280, ar 2014.gada 1.jūliju Daugavpils pilsētas Glābšanas dienests tika pievienots Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādei „Komunālās saimniecības pārvalde”.

Šobrīd Daugavpils Glābšanas dienestā darbojas trīs glābšanas stacijas „Daugavas upes Centrālā stacija”, „Stropi” un „Vilnis, kurās vasaras periodā tiek nodarbināti 23 darbinieki, bet ziemas periodā – 19, no tiem 9 ir ūdenslīdēji. Glābšanas dienesta darbinieki aktīvās atpūtas periodā vasarā, veic patrulēšanas darbus ar kuteri ūdenstilpnēs.

Atpūtniekiem tiek organizēti dažādi profilaktiski izglītojošie pasākumi.

Tiek īstenota sadarbība ar Valsts Ugunsdzēsības glābšanas dienestu un Valsts policiju. 2013. gada Glābšanas dienests ir veicis sekojošus darbus: 21 izbraukums saistībā ar glābšanas darbiem uz ūdens un ledus, veikti 3 meklēšanas darbi zem ūdens; izglābti 18 cilvēki no nelaimes uz ūdens (t.sk. 5 bērni); sniegta medicīniskā palīdzība pie ūdenstilpnēm 153 cilvēkiem.

Bīstamākie, fiziski nogurdinošākie un psiholoģiski ietekmējoši darba pienākumi ir Ūdenslīdēju un dienesta ūdenslīdējiem,  kuriem nākas savā darba gaita meklēt noslīkušos, tai skaita bērnus, kurus vēl cer atrast ar dzīvības pazīmēm.

Veicot šos pienākumus, ūdenslīdēji strādā paaugstinātas bīstamības apstākļos, nirstot zem ūdens ziemas laikā, kad ir ļoti zema gaisa un ūdens temperatūra (2013.gadā tika izcelti 6 slīkoņi).

  • Nepieciešamā izglītība:

Lai strādātu par ūdenslīdēju, ir nepieciešama vismaz vidējā izglītība. Paralēli iegūtajai izglītībai jāmācās speciālos ūdenslīdēja kursos kādā no Latvijā esošajiem ūdenslīdēju mācību centriem vai daivinga klubiem, kas piedāvā iegūt daivinga trenera vai tehniskā ūdenslīdēja sertifikātu kāda speciāla ūdenslīdēju zemūdens darba veikšanai, piemēram, videofimēšana, metināšana, pēc profesionālās niršanas instruktoru asociācijas PADI vai Starptautiskās zemūdens peldēšanas federācijas CMAS izstrādātās mācību programmas. Ja vēlies būt ūdenslīdējs glābējs, tad izglītību vari iegūt ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžā vai arī, strādājot Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā vai policijā, pieteikties papildus mācīties ūdenslīdēju kursos.

 

 NOLIKUMS

Ūdenslīdēju un glābšanas dienesta maksas pakalpojumu tarifi ar 01.01.2014.