Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Pašvaldība | Domes ziņas

Domes jaunumi

23-10-2013

COMENIUS projekta " Eiropas savienības reģioni bērnu acīm" ietvaros notika tikšanās Daugavpils Domē


Domē viesus no 9 valstīm uzņēma Domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Jānis Dukšinskis.  Daugavpilī ieradušies dažādu valstu pirmskolas iestāžu pedagogi, lai pārņemtu Daugavpils pieredzi.

Vizītes laikā notiek darbs Daugavpils bērnudārzos, ekskursijas pa Latgali un Daugavpili. Viesi Daugavpilī uzturēsies līdz 24. oktobrim.

Jānis Dukšinskis skaidroja, ka pats ir izglītības darbinieks, vadījis Izglītības pārvaldi un labi pārzina šo jomu. Viņš pastāstīja, ka Daugavpils pašvaldība spēj nodrošināt pirmskolas izglītības pakalpojumu visiem, kas to vēlas. Daugavpilī nav rindu uz bērnudārziem, kā tas ir citās pašvaldībās. Dukšinska kungs skaidroja, ka tā bija pārdomāta pašvaldības politika, laikā, kad bērnu skaits saruka, netika likvidēti dārziņi, tāpēc šobrīd vietas pietiek visiem.

Jānis Dukšinskis pastāstīja par bērnu ar īpašām vajadzībām integrēšanas programmu bērnudārzos, par pašvaldības atbalsta programmu izglītībai- bezmaksas ēdināšanu 1.-6. klasei, sabiedriskā transporta pakalpojama izmantošanu, ko šobrīd ir ierosinājusi un īsteno Daugavpils Dome. Jānis Dukšinskis uzsvēra, ka liela loma ir Daugavpils Universitātei, kas ir nozīmīgākā kadru kalve pilsētas izglītības iestādēm, tāpēc sadarbība ar augstskolu ir ļoti cieša.

Tikšanās laikā tika runāts par demogrāfisko situāciju, nacionālo sastāvu, pedagogu algām, papildus nodarbībām bērnudārzos un vecāku maksājumiem, bērnu kopšanas atvaļinājumu un citiem aktuāliem jautājumiem.

Informāciju sagatavoja Domes preses sekretāre L. Korsaka.
Atpakaļ