Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Pilsēta | Par Daugavpili | Daugavpils simboli »

Daugavpils simboli »

 

DAUGAVPILS SIMBOLIKA

Daugavpils oficiālie simboli ir pilsētas ģerbonis un karogs.

Daugavpils pilsētas domes Saistošie noteikumi par pilsētas simboliku
Pielikums saistošiem noteikumiem

DAUGAVPILS ĢERBONIS

Daugavpils pilsētas ģerbonim – 90

 

Pašreizējais Daugavpils ģerbonis apstiprināts 1925. gada 31. oktobrī, atjaunots 1990. gada 21. Jūnijā, bet saskaņā ar 2004. gadā pieņemto Ģerboņu likumu, 2007. gada 14. aprīlī ir ierakstīts Latvijas Republikas Ģerboņu reģistrā.

Ģerboņa heraldiskais apraksts: „Zilā laukā sudraba viļņota sija, augšā zelta lilija, pēdā savrups sudraba robots ķieģeļu mūris”.

1925. gada ģerbonim ir vairākas paralēles ar Dinaburgas komturu zīmogu. Zīmoga augšējā daļā attēlotās  Svētās Jaunavas Marijas simbols izsenis ir bijusi lilija, kura attēlota ģerbonī. Līkloču līnija simbolizē Daugavu. Zīmoga lējas daļā attēlots bruņinieks, kas savās rokās tur pili. Mūris ģerbonī norāda gan uz veco Dinaburgas pili, no kuras aizsākas Daugavpils, gan uz 1582. gadā piešķirtajām pilsētas tiesībām. Kaut vai tas neatbilst ģerboņa metu autoru idejām, mūris mūsdienu pilsētnieku acīs cieši asociējas arī ar 1810.-1878. gados uzbūvēto Dinaburgas cietoksni.

Vairāk par ģerboni lasiet: http://lv.wikipedia.org/wiki/Daugavpils_%C4%A3erbonis

 

 

DAUGAVPILS KAROGS

 

Tiek uzskatīts, ka pašreiz lietojamais pilsētas karogs apstiprināts 1937. gadā. Par vienu no pilsētas oficiāliem simboliem tas tika atjaunots 1990. gada 21. jūnijā.

Karoga apraksts: „Taisnstūra forma, tā audekls sadalīts divās horizontālās vienāda platuma joslās: augšējā daļā - karmīnsarkanā, apakšējā daļā - baltā krāsā. Karoga vidū attēlots Daugavpils pilsētas ģerbonis”. Karoga augstuma un platuma proporcijas ir 1:2.

Vairāk par karogu lasiet: http://lv.wikipedia.org/wiki/Daugavpils_pils%C4%93tas_karogs