Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Sākums | Sabiedrība | Izglītība un zinātne » | Izglītības ziņas

Izglītības ziņas

26-05-2014

Daugavpils pilsētas 13.pirmsskolas iestādes audzēkņi ir droši un zinoši uz ceļa


 
 

Vasarā, kad bērni lielāko dienas daļu pavada svaigā gaisā, rotaļu laukumos un uz ielas, bērnu drošībai un uzvedībai uz ceļa jāpievērš pastiprināta uzmanība. Ceļu satiksmes drošības mācības uzdevums ir sniegt bērniem priekšstatus un zināšanas par satiksmes pamatjautājumiem, veidot pirmās prasmes un iemaņas šo zināšanu praktiskai izmantošanai, lai bērni droši varētu piedalīties ceļu satiksmē. Ļoti svarīgas ir praktiskās nodarbības, kuru gaitā tiek nostiprinātas iegūtās teorētiskās zināšanas un veidojas zinoša ceļu satiksmes dalībnieka prasmes un iemaņas.

Daugavpils pilsētas 13.pirmsskolas izglītības iestādē „Saules zaķis” daudz uzmanības tiek pievērsts bērnu drošības jautājumiem. Iestādē notiek daudzveidīgi pasākumi, kuru laikā bērni tiek iepazīstināti ar drošības noteikumiem dažādās vietās. Iestājoties siltam laikam, tiek atklāta  velosezona, bērni sākt braukt ar velosipēdiem un daudz vairāk uzturēties ārā. Kaut gan pirmsskolas vecuma bērniem atļauts patstāvīgi braukt ar velosipēdu tikai dzīvojamajā zonā un daudzdzīvokļu māju pagalmos, bet pa ielu tie pārvietojas tikai pieaugušo uzraudzībā, tomēr ir ļoti svarīgi ar bērniem atkārtot ceļa satiksmes noteikums. 

21.maijā mūsu iestādē  notika „Saules zaķa pilsētiņas” atklāšanas pasākums ar Runča Rūda un Bebra Bruno piedalīšanos. Pateicoties ceļu būves SIA „CKD-D” firmas darbiniekiem, kas palīdzēja iekārtot  „Saules zaķa pilsētiņu”, kas paredz bērniem iestādes teritorijā mācīties ceļa satiksmes noteikumus gan gājējiem, gan velobraucējiem.
Svinīgais pasākums tika organizēts sadarbībā ar Daugavpils Ceļu policiju un veltīts bērnu drošībai uz ielas. Policijas darbinieki pārbaudīja bērnu ceļa satiksmes noteikumu zināšanas: bērni pastāstīja par luksoforu, „zebru”  un  ceļa zīmēm, kuras  pazīst. Notika arī praktiska darbošanās, bērniem iejūtoties gan velosipēdistu, gan gājēju lomās. Lai kļūtu par pilntiesīgiem „Saules zaķa pilsētiņas” dalībniekiem, iestādes bērni saņēma no Runča Rūda un Bebra Bruno „Saules zaķa” pilsētiņas braucēja apliecību un gājēju atstarojošās vestes.

Pateicamies par sadarbību Daugavpils Ceļu policijai un ceļu būves SIA „CKD-D” darbiniekiem!

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas

13.pirmsskolas izglītības iestādes
vadītājas vietniece
Aiva Drancāne
Atpakaļ