Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!




Sākums | Sabiedrība | Izglītība un zinātne » | Izglītības ziņas

Izglītības ziņas

05-02-2013

J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskola, sadarbībā ar Raiņa māju – muzeju Berķenelē, aizsākusi jaunu tradīciju, nodarbību ciklu „ Lasījumi par Raini” (VIDEO)


5. februārī J. Raiņa Daugavpils 6. vidusskolā notika pirmie „Lasījumi par Raini”. Tēma bija „Rainis Kastaņjolā”.

Kopā ar citiem interesentiem pasākumā piedalījās Daugavpils Domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova.

Viņa uzsvēra, ka liels gods, ka Raiņa vārds saistās arī ar Daugavpili. Šobrīd pilsētā strādā Raiņa vārdā nosauktā 6. vidusskola, kas dod nenovērtējamu ieguldījumu Raiņa dzīves un daiļrades izpētē.

Daugavpils Domes vārdā Žanna Kulakova izteica pateicību skolas kolektīvam , par daudzajām aktivitātēm, jaunām un interesantām idejām, kas rosina jauniešu interesi par dzimto vietu, par vēsturi un audzina jauno paaudzi būt savas valsts un pilsētas patriotiem, kā arī popularizē  Daugavpils pilsētas vārdu.

 „ 2015.gadā Latvijā tiks atzīmēta Raiņa 150 gadu jubileja. Daugavpils pievārtē - Randenē, Berķenelē - ir pagājusi dzejnieka bērnība, bet Grīvas vācu skolā (šodien J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskola) ir pavadīti četri gadi. Šķiet, ka ir pienācis īstais laiks atgādināt, varbūt no jauna iepazīties ar Raini - cilvēku, dzejnieku, sava laika izglītības ministru.” – tā jaunas tradīcijas "Lasījumi par Raini" veidošanā aicina piedalīties idejas autore J. Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja, skolas vēsturespētniece Iveta Vasitova.

Idejas mērķis jeb aicinājums ir  aktualizēt Raiņa nozīmi Latvijas vēstures un kultūras kontekstā.  Sniegt informāciju sabiedrībai par agrākiem un  jaunākajiem pētījumiem,  saistītiem ar Raiņa dzīvi un daiļradi. Rosināt interesi jaunajā paaudzē par Raini kā personību, pētīt , izzināt Raiņa darbus, atrodot tajos aktuālo, sev noderīgo šodien. Rast  iespēju tikties ar zinošiem un  radošiem cilvēkiem. Pateicoties ieinteresētībai un atsaucībai, uz pirmo tikšanos visus interesentus aicināja Latvijas Universitātes  Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece, literatūrzinātniece   Gundega Grīnuma.

 

 




Atpakaļ