Sākums | Sabiedrība | Izglītība un zinātne » | Izglītības ziņas
Izglītības ziņas
03-02-2012
Seminārs „Klases stunda humānajā pedagoģijā. Iegūtās atziņas XI Starptautiskajos humānās pedagoģijas lasījumos”
26. janvārī Daugavpils 17. vidusskolā notika seminārs direktoru vietniekiem audzināšanas darbā, Mazās humānās pedagoģijas skolas kursantiem, XI Starptautisko Humānās pedagoģijas lasījumu dalībniekiem „Klases stunda humānajā pedagoģijā. Iegūtās atziņas XI Starptautiskajos humānās pedagoģijas lasījumos”. Šo pasākumu organizēja 17. vidusskolas administrācija un pedagogi, direktoru vietnieku audzināšanas darbā un klašu audzinātāju MA vadītāja Natālija Petrova un Bērnu un jauniešu centra „Jaunība” direktore Aina Jansone.
Pasākums tika organizēts Mazās humānās pedagoģijas skolas ietvaros. Semināru apmeklēja Latvijas Humānās pedagoģijas asociācijas valdes priekšsēdētāja Irmīne Pogrebņaka, visu Daugavpils pilsētas skolu direktoru vietnieki audzināšanas darbā, skolotāji, BJC «Jaunība» administrācija un pedagogi , Rēriha biedrības pārstāvji.
Semināra pirmajā daļā tika parādītas 6 atklātās klases stundas un 2 meistarklases par dažādām humānās pedagoģijas tēmām, kurās Daugavpils 17. vidusskolas 11 pedagogi dalījās savā darba pieredzē. Tas bija īpaši interesanti un noderīgi.
Atklātajā klases stundā 2. b klasē ( kl. audz. N. Sergijenko) skolēni ceļoja uz Labsirdības valsti , kur viņi mācījās palīdzēt citiem, mīlēt dzīvniekus un dabu. Skolēni secināja, ka labsirdība – tā ir saule, kas spīd katram sirdī.
2.a klases skolēni (kl. audz. O. Griņoka) atklātajā klases stundā „Mācāmies draudzēties” veiksmīgi atminēja draudzības noslēpumus, kas tika noslēpti Gudrinieka lādītē.
3. aklasē ( kl. audz. Ņ . Dubovska) atklātajā klases stundā „Sirds pateiks priekšā” tik ļoti emocionāli tika runāts par attieksmi pret dzīvniekiem, ka daži skolēni pat raudāja. Lai vienmēr paliek tīras un gaišas bērnu sirdis!
4. b klases skolēni (kl. audz. A. Kudiņa) atklātajā klases stundā „Mēs esam tik dažādi” mācījās uzvesties tā, lai pēc tam nebūtu jākaunas pašiem un citiem par savu rīcību.
9. aklasē (kl. audz. J. Storožuka un skolas psiholoģe J.Kaļiņina) notika „Labestības stunda”, kurā skolēni runāja par cilvēku attiecībām, par žēlsirdību, atsaucību.
10.a klasē (kl. audz. N. Zīberga un vizuālās mākslas skolotāja N. Baranova) atklātajā klases stundā „Parunāsim par laimi” valdīja radoša atmosfēra un skolēni secināja, ka īsta laime – atdot savu siltumu citiem.
Tika novadītas meistarklases: „Sapņu pilsēta” (skolotājas L. Puzāne un L. Ivanova), „Labestības stunda” (skolotāja S. Zenova). 1. klases audzinātāja S. Zenova parādīja vienu no iespējām, kā, veicot kopīgu darbu - «Labestības koka stādīšana» - , saliedēt 1. klases skolēnu kolektīvu.
Semināra dalībnieki ar prieku piedalījās klases stundu un meistarklašu apspriešanā, pateicās skolotājiem par idejām turpmākajam darbam, par iegūtajām pozitīvajām emocijām. Tika izteikts piedāvājums turpināt iesākto tradīciju, organizējot ik gadu šādus seminārus un daloties darba pieredzē ar domubiedriem. Semināra dalībnieki arī pateicās skolai, skolas administrācijai par labvēlīgu darba atmosfēru un labu semināra organizēšanu.
Semināra otrajā daļā Irmīne Pogrebņaka, HP asociācijas valdes priekšsēdētāja, pastāstīja par Humānās pedagoģijas manifestu, humānās klases stundas būtību. Lai kļūtu par humānas pedagoģijas skolotāju, ir nepieciešams, pirmkārt, audzināt sevi pašu.
Semināra turpinājumā pedagogi, kas apmeklēja Starptautiskos Humānās pedagoģijas lasījumus „Skolotāj, iedvesmo mani radošumam!” Maskavā, parādīja ļoti skaistas prezentācijas, stāstīja par saviem iespaidiem un jaunām idejām, kuras ieguva Humānās pedagoģijas radošajās darbnīcās un meistarklasēs.
Ceram, ka seminārs, kas tika novadīts Daugavpils 17. vidusskolā, pierādīja Humānās pedagoģijas ideju nepieciešamību.
Iedvesma jaunradei atver jaunus ceļus Mīlestības un Gaismas pasaulē!
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 17.vidusskolas
direktora vietniece I.Bogdanova,
direktoru vietnieku audzināšanas darbā
un klašu audzinātāju MA vadītāja Natālija Petrova
Atpakaļ