Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Sākums | Sabiedrība | Izglītība un zinātne » | Izglītības ziņas

Izglītības ziņas

30-08-2018

Trim Daugavpils izglītības iestādēm piešķir prestižo “eTwinning Skola” statusu


J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija, Daugavpils 16.vidusskola un Daugavpils Saskaņas pamatskola ir to 24 izglītības iestāžu starpā, kurām uz diviem gadiem piešķirts Eiropas līmeņa “eTwinning Skola” statuss, kas apliecina iestāžu vadības un pedagogu ieguldījumu starptautisku sadarbības projektu īstenošanā un radošā tehnoloģiju izmantošanā. Šī gada 30.augustā Daugavpilī eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta pārstāve Ingūna Lipska skolu direktoriem pasniedz “eTwinning Skola” atzinības zīmi un Eiropas Komisijas pateicības vēstuli.

Novērtējot iestāžu aktīvu iesaistīšanos sadarbības projektu īstenošanā un pedagogu profesionālās pilnveides pasākumu veicināšanā, šī gada pavasarī 1212 izglītības iestādēm visā Eiropā tika piešķirts “eTwinning Skola” statuss. Konkursa kārtībā augsto atzinības zīmi piešķīra iestādēm, kurās darbojas aktīvu skolotāju komandas, kas īsteno eTwinning projektus un skolā veicina digitālo pratību un interneta drošību.

 

J. Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā aktīvi darbojas vairāki pedagogi, kas veiksmīgi īsteno starptautiskos skolu sadarbības projektus gan vietējā, gan starptautiskā mērogā. Aktīvākā no tām – eTwinning vēstniece un skolotāja Anna Beļska. Viņa arī aktīvi iesaistās profesionālās pilnveides pasākumos –apgūst jaunākās tehnoloģijas, gan arī pati vada nodarbības par projektu metodes izmantošanu mācību darbā citiem skolotājiem.

Daugavpils 16.vidusskolas īstenotie sadarbības projekti vairākus gadus pēc kārtas iekļuvuši konkursa “Nacionālā eTwinning balva” finālā, skolā eTwinning un citos starptautiska mēroga projektos aktīvi darbojas vairāki pedagogi, īpaši jāatzīmē Regīnas Urbanovičas un Svetlanas Rudjko veikums.

Īpaši veiksmīgi un profesionāli eTwinning skolu sadarbības projektus Daugavpils pusē īsteno Daugavpils Saskaņas pedagogi. Pirms vairākiem gadiem starptautisku atzinību izpelnījās skolotāja un eTwinning vēstnieces Aļesjas Spihalas īstenotie sadarbības projekti, bet šobrīd iesākto aktīvi turpina eTwinning vēstniece Natālija Karpenko, aktīvi iesaistot arī citus skolas pedagogus. Skolas īstenotais projekts “Green Missions” 2016.gadā ieguva eTwinning Nacionālo balvu, bet 2017.gadā Eiropas konferencē Maltā Britu padomes pārstāvji projektam pasniedza Eiropas eTwinning angļu valodas balvu.

Katra “eTwinning Skola” saņem arī Eiropas Savienības izglītības, jaunatnes, sporta un kultūras komisāra Tibora Navračiča pateicības vēstuli. Tajā komisārs pateicas apbalvoto skolu vadībai un skolotājiem par aktīvu darbu eTwinning: “Iegūtais “eTwinning Skola” statuss parāda, ka Jūsu skola ir izmantojusi jaunākos digitālos un radošos rīkus, lai uzlabotu skolēnu mācību sasniegumus, atspoguļo veiksmīgu sadarbību ar citām eTwinning skolām. Šis apbalvojums norāda arī uz Jūsu pūliņiem veicināt pedagogu profesionālo pilnveidi, tādējādi palīdzot pedagogiem uzlabot savas prasmes skolēnu labā.”

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Pašlaik eTwinning.net platformā reģistrējušies aptuveni 562 000 skolotāju, no kuriem 5800 ir Latvijas skolotāji. Informācija par citiem eTwinning pasākumiem – www.etwinning.lv.

 

Informāciju sagatavoja:

Baiba Suseja

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras

Pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas projektu koordinatore

Mūkusalas iela 41 (2.stāvs), Rīga, LV-1004, Latvija

baiba.suseja@jaunatne.gov.lv

Tālr.:   +371 67358067

 
Atpakaļ