Sākums | Sabiedrība | Izglītība un zinātne » | Izglītības ziņas
Izglītības ziņas
19-01-2012
Mēs katrs dzīvojam laikā
Laiks mums apkārt, mēs laikā, kurp laiks steidzas, kā to lietderīgi izmantot, vai laika gaitu var mainīt – šādus jautājumus sev un klausītājiem uzdeva publiskās runas konkursa „Es piedzimu laikā” pilsētas posma dalībnieki 18. janvārī. Konkursu rīkoja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Metodiskais centrs.
Atklājot konkursu, Velsas prinča Valodu centra vadītāja Ilona Bohāne pateicās skolēniem, kuri uzdrīkstējušies savu sirdi un domas atklāt publiski, turklāt darot to divās valodās. Katra uzstāšanās bija rūpīgi jāgatavo un jāpārdomā, jo tās ilgums nedrīkstēja pārsniegt 3 minūtes. Skolēniem koncentrēti un pārliecinoši šajā laikā bija jāizklāsta savas pārdomas un pēc uzstāšanās jāatbild uz klausītāju un žūrijas jautājumiem.
Svetlana Kuroša (13.vidusskola, 11.kl.) savā runā „Vai tev atļāva piedzimt laikā?” uzsvēra, ka katram ir tiesības piedzimt un dzīvot. Alīse Oļeņina (Vienības pamatskola, 8.kl.) savā „Dzīvesstāstā” atklāja, cik svarīgi ir nepadoties grūtību priekšā un attīstīt talantus. Artjoms Ļipins (Krievu vidusskola – licejs, 12.kl.) uzstājās ģitāras pavadījumā un uzskata, ka ir piedzimis laikā, kad tikai no paša ir atkarīgs, kādu pasauli veidot un kas tajā notiek mūsdienu tehnoloģiskajā laikmetā. Alīna Anufrijeva (3.vidusskola, 8.kl.) domā, ka ir piedzimusi laikā, jo zinātnieki atrod arvien jaunas iespējas cīņai ar grūti ārstējamām slimībām, un cer, ka dzīve tāpēc kļūs arvien drošāka. Anna Tarasova (10.vidusskola, 12.kl.) pievērsās mūžīgajam jautājumam par laimi un tās meklējumiem. Laimes tēmu turpināja Laļa Gricaja (11.pamatskola, 9.kl.), uzskatot, ka viņas laime ir lielā ģimene, bez kuras viņa savu dzīvi pat nespētu iedomāties. Anastasija Labute (J.Raiņa 6.vidusskola, 12.kl.) atklāja, kas ir „Mans ātrais lēnais laiks” un pārliecināja, ka, neskatoties uz pasaulē valdošajiem ātrumiem un tehnoloģijām, tomēr ir kas tāds, kā norisi paātrināt nav iespējams. Liāna Kokina (13.viduskola, 11.kl.) pievērsās „Mūžīgajam draudzības jautājumam” un tam, vai mūsdienās izplatītā virtuālā draudzība ir īsta. Kristīne Ļaha (10.vidusskola, 12.kl.) lepojas ar to, ka dzīvo vienā laikā ar slaveniem cilvēkiem un cer, ka arī pati spēs sniegt savu ieguldijumu labākas Latvijas veidošanā.
Žūrija, kuras sastāvā bija Velsas prinča Valodu centra vadītāja Ilona Bohāne, angļu valodas metodiķe Ilona Ustinova, krievu valodas un literatūras metodiķe Marija Žilinska un Daugavpils teātra aktieris Viesturs Rencis, atzina, ka visas runas bija saturīgas un atklāja mūsdienu jauniešiem svarīgos jautājumus. Tika uzteikta arī runātāju prasme un spējas atbildēt uz jautājumiem. Pirmo vietu ieguva un konkursam valsts līmenī 8. – 9. klašu grupā tika izvirzīta Alīse Oļeņina, bet 10. – 12. klašu grupā par veiksmīgāko tika atzīta Anastasijas Labutes uzstāšanās. Visi konkursa dalībnieki saņēma diplomus un nelielas pārsteiguma balvas.
Konkursa rīkotāji pateicas skolotājiem, kuri palīdzēja skolēniem sagatavoties konkursam: Irēnai Ungurei (13.vidusskola), Edītei Zdanovskai (Vienības pamatskola), Ingai Sokolovai (Krievu vidusskola – licejs), Jevgeņijai Sedačai (3.vidusskola), Marijai Goģei un Agitai Laicānei (10.vidusskola), Inārai Jaskevičai (11.pamatskola), Irinai Gersamijai un Valijai Salnai (J.Raiņa 6.vidusskola)!
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas
Izglītības pārvaldes
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Anita Pleša
t.65407434
Atpakaļ