Sākums | Sabiedrība | Izglītība un zinātne » | Izglītības ziņas
Izglītības ziņas
24-04-2018
Tikšanās Polijā
No š.g. 15.aprīļa līdz 19.aprīlim mums, Daugavpils 3.vidusskolas 10.klases skolēniem, paveicās apmeklēt vienu no skaistākajām Eiropas Savienības valstīm – Poliju. Šis aizraujošais ceļojums notika, pateicoties Erasmus+ projektam “Eiropas kultūrmozaīkas mantojums”, kurā piedalījās tādas valstis kā Itālija, Latvija, Spānija, Grieķija un Polija. Ceļojuma mērķis bija pētīt arhitektūru.
Pirmo dienu pavadījām Varšavā, kur sapulcējās visas dalībvalstis. Mēs bijām sadalīti grupās, un skolēni no Polijas pastāstīja mums par dažiem Varšavas arhitektūras pieminekļiem. Vēl mēs apmeklējām muzejus, kuri veltīti spilgtākajām Polijas personībām. Varšavā mēs iepazināmies ar mūsu viesģimenēm un vakarā devāmies uz Inovroclavu ar vilcienu. Atbraucot iepazināmies ar visām viesģimenēm un devāmies mājup. Otrajā dienā mēs devāmies uz skolu, kur katra dalībvalsts prezentēja savas valsts nozīmīgākos arhitektūras pieminekļus. Pēc prezentācijas mēs apmeklējām datorklasi, kur grupās apspriedām visnozīmīgākos datus, kuri pēc tam tika sakārtoti hronoloģiskā secībā. Pēc tam vecāki organizēja pikniku visiem projekta dalībniekiem, lai mēs varētu labāk iepazīties. Arhitektūras pieminekļu pētīšana turpinājās arī nākamajā dienā, kad mēs apmeklējām Malborkas pili un Gdaņsku. Tur mēs bijām sadalīti grupās, lai izpildītu uzdevumus par šīm vietām. Izpildot šos uzdevumus, mēs uzzinājām, ka pils ir būvēta gotiskajā stilā 13.gadsimtā. Mūsdienās pils tiek izmantota kā muzejs, kur var apskatīt vairāk nekā 23 mākslas, arhitektūras un vēstures ekspozīcijas. Iebraucot Gdaņskā, mēs turpinājām strādāt grupās un apskatījām pilsētas simbolus un ēkas. Trešdien mēs devāmies uz Toruņu, tur apmeklējām piparkūku muzeju, bija iespēja pašiem gatavot piparkūkas. Pēc nelielas ekskursijas pa pilsētu mēs apmeklējām Etnogrāfisko parku, kur apskatījām, kā dzīvoja poļi 19.-20.gadsimtā. Mums pastāstīja par šo cilvēku dzīvesveidu, parādīja tautastērpus un deva iespēju izmēģināt tā laika mūzikas instrumentus. Vakaru mēs pavadījām visi kopā, dejojot katrai valstij raksturīgākās dejas. Tā kā tikšanās mērķis bija pētīt arhitektūru, nākamajā dienā mums bija piedāvāta darbnīca, kur mēs varējām izveidot savu “pili”. Pēc tam mēs apmeklējām ceptuvi, kur mums bija meistarklase maizes gatavošanā un cepšanā. Inovroclava ir slavena ar savu “Solanki” parku, kuru apmeklējām arī mēs. Dienas beigās mēs atvadījāmies no citu valstu skolēniem.
Šī nedēļa bija bagāta ar emocijām, labu garastāvokli. Mēs satikām brīnišķīgus cilvēkus, ar kuriem sadraudzējāmies. Mēs arī paplašinājām savu redzesloku, attīstījām angļu valodas prasmes, pētījām Polijas kultūru. Mēs esam ļoti pateicīgi skolas administrācijai par atbalstu un par iespēju piedalīties šajā projektā. Liels paldies skolotājiem, kuri rūpējās par mums visa ceļojuma laikā!
Daugavpils 3.vidusskolas Erasmus+ programmas projektu The cultural mosaic of Europe-Influences and cross-influences in European civilization (“Eiropas kultūrmozaīkas mantojums”) līdzfinansē Eiropas Savienība. Vairāk par Erasmus+ programmu var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā Erasmus+.
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 3.vidusskolas
10.a klases skolēni:
Samanta Jefrema,
Stefanija Fedosejeva,
Oļegs Petrovičs
Atpakaļ