Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Sākums | Sabiedrība | Izglītība un zinātne » | Izglītības ziņas

Izglītības ziņas

29-04-2016

Uzņēmuma MikroTik dāvana Daugavpils 15.vidusskolai


Daugavpils 15.vidusskola ir saņēmusi vērtīgu dāvanu no SIA „Mikrotīkls” – bezvadu tīkla WiFi aprīkojuma komplektus.

MikroTik izglītības iestādēm piedāvāja iespēju izveidot bezvadu datortīklu savā mācību iestādē, dodot pašu ražoto aparatūru bez maksas, uzstādīšanu un konfigurēšanu atstājot izglītības iestādes ziņā. Daugavpils 15.vidusskola atsaucās piedāvājumam un 2016.gada aprīlī saņēma bezvada tīkla iekārtu komplektu 1847,93 euro vērtībā.

Latvijas uzņēmums “Mikrotīkls”, kas pazīstams arī kā MikroTik, dibināts 1996.gadā, tas nodarbojas ar datortīklu aprīkojuma ražošanu. 1997.gadā uzņēmuma darbinieki izstrādāja pirmo uz Linux operētājsistēmas bāzētu RouterOS programmatūras sistēmu, kas paredzēta kompānijas ražotajām tīkla iekārtām, kā arī standarta x86 tipa datoriem. 2002.gadā MikroTik sāka izgatavot arī tīkla aparatūru – RouterBOARD. Šobrīd MikroTik zīmols ir pazīstams visā pasaulē.

Lai gan skolā arī pašlaik ir pieejams bezvadu internets, tomēr visās skolas telpās tā nav. Pašreiz ir sākta jauno iekārtu (kopskaitā 54) montāža un konfigurēšana. Jaunais aprīkojums nodrošinās kvalitatīvu bezvadu interneta pārklājumu visās skolas telpās.

Daugavpils 15.vidusskola pateicas SIA „Mikrotīkls” par dāvinājumu. Īpaši gribam pateikties SIA “Mikrotīkls” pārstāvim Mārtiņam Ķeņģim, ar kuru tika veiktas pārrunas par nepieciešamo aprīkojumu.

Skolas direktors Anatolijs Gržibovskis: “Ir prieks un gandarījums, ja kāds uzņēmums atbalsta izglītības iestādi un palīdz uzlabot darba apstākļus, kas būtiski uzlabo mācību un izziņas procesus. Lai labie darbi vairo labo!”

 

Informāciju apkopoja:

Daugavpils 15.vidusskolas

direktora vietnieks

Vilnis Vanaģelis
Atpakaļ