Sākums | Sabiedrība | Izglītība un zinātne » | Izglītības ziņas

Izglītības ziņas

10-03-2016

Šautriņu mešanas sacensības sportistiem ar speciālām vajadzībām

Š.g. 3.martā Ciblas novada Ezersalā notika Latgales reģiona sacensības šautriņu mešanā skolēniem ar speciālām vajadzībām. Aizstāvēt pilsētas godu devās pieci Daugavpils 1.speciālās pamatskolas audzēkņi: A.Gurkins, A.Makarenko, V.Nikolajevs, E.Poļaks, A.Servuts.

Komandu dalībnieki netika dalīti ne pēc vecuma, ne pēc dzimuma – visi startēja vienā grupā. Sacensības notika pēc vienkāršotiem noteikumiem. Spēle notika uz tās šautriņu dēļa puses, kur ir cipari no 1 līdz 10. Katrs dalībnieks meta 5 reizes pa 3 šautriņām vienā reizē (kopā 15 šautriņas). Tika saskaitīti kopā visu 15 šautriņu rezultāti, tad tika sasummēti katras komandas dalībnieku rezultāti.

Izejot caur atlases turnīru, 4 no pieciem mūsu sportistiem tika play-off sērijā, kur sīvā cīņā ar citu Latgales reģiona 8 speciālo iestāžu pārstāvjiem izcīnīja divas godalgotas vietas: A.Servuts kļuva par sacensību čempionu, bet V.Nikolajevs izcīnīja sudraba medaļu.

Rezultātā komandu spēlē 1.vietu ieguva Daugavpils 1.speciālā pamatskola, 2. vietu – Ezersalas internātpamatskola, 3. vietu – Medumu internātpamatskola. Komandass-uzvarētājas saņēma kausus un diplomus.

Sacensības šādā sporta veidā, kurš ir ļoti populārs Eiropā, tika organizētas otro reizi Latvijas Speciālās Olimpiādes vēsturē. Daugavpils sportistu augstais sasniegums šajās sacensībās var kļūt par pamatu turpmākai šī sporta veida attīstībai mūsu skolas skolēnu vidū.