22-10-2012

„Daugava” uzvar Liepājā un tuvojas titulam

Ļoti svarīgu panākumu cīņā par Latvijas futbola čempionāta zelta medaļām izcīnījusi Daugavpils „Daugava”, kas izbraukumā ar 3:1 pārspēja „Liepājas Metalurgu”.

Pirms spēles daugavpiliešiem turnīra tabulā bija četru punktu pārsvars, tādēļ ļoti svarīgi bija nezaudēt. Pirmajās minūtēs liepājnieki laukumā dominēja, izveidojot vairākus ļoti labus vārtu gūšanas momentus, tomēr „Daugava” prata noturēt savus vārtus. Puslaika izskaņā pat izdevās iesist pašiem – to paveica aizsargs Matija Mihaļs.

Otrā puslaika sākumā atkal vairāk uzbruka „Metalurgs”, taču atkal iesita „Daugava”! Šoreiz izcēlās čempionāta labākais bombardieris Mamuka Gongadze. Divu vārtu pārsvars ļāva justies droši, tomēr tas vēl negarantēja panākumu. Mājinieku rindās 88. minūtē ar vārtu guvumu izcēlās Vladimirs Kamešs, tādējādi pēdējās minūtes bija ļoti saspringtas. Par laimi, izdevās izturēt un Stenlijs Ibe jau kompensācijas laikā guva trešos vārtus – 3:1!

Trīs kārtas pirms čempionāta beigām „Daugava” joprojām ieņem pirmo pozīciju, tuvākos sekotājus apsteidzot par četriem punktiem. Nākamā spēle 27. oktobrī mājās pret „Jūrmalu”.

Latvijas 1. futbola līgā BFC „Daugava” ar 3:1 pārspēja „Jelgavas” dublierus.

DU volejbolistiem vēl viens zaudējums piecos setos

Schenker volejbola līgā jau otro spēli pēc kārtas piecos setos zaudējuši „Daugavpils Universitātes” spēlētāji. Pirmajā mājas spēlē ar 2:3 tika atzīts „Lāse-R” pārākums.

Sezonas ceturtā spēle un pirmā mājas spēle norisinājās sestdien. Pretiniekos bija viens no Latvijas labākajiem klubiem „Lāse-R”. Pirmajā setā īpaši variantu daugavpiliešiem nebija un tika piedzīvots zaudējums ar 17:25. Otrajā izdevās revanšēties (25:20), bet trešajā atkal zaudēts bez variantiem – 15:25.

Svarīgajā ceturtajā setā uzvara tika izrauta saspīlētā galotnē (26:24), tomēr uzvarēt visu maču neizdevās. Piektajā setā neveiksme ar 15:17 un zaudējums arī visā spēlē.

Četrās sezonas spēlēs izcīnīta viena uzvara, kā arī divas reizes zaudēts ar 2:3. Mūsu komandā 16 punktus guva Edgars Točs, 14 – Ēriks Voroņko, 11 – Vladislavs Hotuļevs un Aleksandrs Samuilovs.

Grieķu-romiešu cīņa

20. oktobrī norisinājās Daugavpils skolēnu spartakiādes atklāšanas sacensības grieķu-romiešu cīņā, kuras sapulcināja vairāk nekā 50 dalībniekus.

Skolēni sacentās dažādās svara kategorijās divās vecuma grupās – 1999.-2001. gadā dzimušie, kā arī 2002. gadā un vēlāk dzimušie. Par uzvarētājiem kļuva Jevgēņijs Zalivskis, Kirils Dudko, Žans Lizbovskis, Vladislavs Mihailovs, Vasīlijs Olipovs, Artjoms Fiļimonovs un Artjoms Pļečkins.

Otrās vietas ieguva: Deniss Klimko, Artjoms Antonovs, Alekss Plotko, Haritons Bogačovs, Iļja Novojonoks, Artjoms Antoņenko, Stepans Fiļimonovs.

Trešās vietas izcīnīja: Mareks Veličko, Aleksejs Cels, Jānis Lociks, Konstantīns Loss, Normunds Martiņjuks, Artūrs Karabaņs, Mihails Čemišs, Artjoms Ņikiforovs, Sergejs Bizņa, Jakovs Jakovļevs, Danila Juferovs, Ņikita Kovaļovs, Deniss Fadejevs.