17-09-2012

Gongadze neiesit 11 metru soda sitienu, „Daugava” zaudē

Neveiksmīgi Latvijas futbola Virslīgas trešo apli noslēgusi Daugavpils „Daugava”, kas viesos pēdējās sekundēs ielaida vārtus pret „Ventspili” – 0:1. Pirmā puslaika izskaņā 11 metru soda sitienu nerealizēja Mamuka Gongadze.

Trešā apļa noslēdzošajai spēlei bija milzīga nozīme. Ja „Daugava” uzvarētu, ventspilniekiem zustu praktiski jebkādas izredzes uz čempionu titulu, savukārt daugavpilieši tiktu tam krietni vien tuvāk. Diemžēl diskvalifikācijas dēļ Daugavpils klubam šoreiz nevarēja palīdzēt viens no tā līderiem Andrejs Kovaļovs, kurš bija izsaukts arī uz Latvijas izlases treniņiem.

Abas komandas spēli iesāka visnotaļ piesardzīgi, taču neliels teritoriāls pārsvars bija ventspilniekiem, kuri spēlēja savā laukumā. „Daugava” centās atbildēt ar bīstamiem pretuzbrukumiem, kuru smailē tika izvirzīts Mamuka Gongadze.

Tieši Gongadze spēles 38. minūtē tika nogāzts mājinieku soda laukumā, par ko tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Mamuka tos izpilda regulāri, bet šoreiz viņa sitiens lidoja garām vārtiem....

Otrajā puslaikā „Ventspils” sāka uzbrukt arvien aktīvāk, tomēr „Daugavas” aizsardzība darbojās saliedēti, bet vārtos precīzs bija Jevgeņijs Ņerugals. Diemžēl kompensācijas laika pēdējās sekundēs kļūdījās daugavpiliešu aizsargi, kuri ļāva izdarīt Simonam Pauļum teju netraucētu sitienu no pāris metru attāluma – 0:1.

Šis zaudējums ļauj „Daugavai” turnīra tabulā saglabāt pirmo vietu, tomēr pārsvars pār konkurentiem ir niecīgs – „Skonto” atpaliek tikai vienu punktu, bet ventspilnieki piecus, tomēr viņiem viens mačs rezervē.

Trešdien „Daugava” savā laukumā uzņems Rīgas „Daugavu”. Spēles sākums plkst. 17:00.