31-07-2012

Daugava izcīna dramatisku uzvaru

Svētdien „Daugavas” stadionā smagu spēli aizvadīja Daugavpils „Daugavas” futbolisti, ar lielām problēmām spējot pieveikt Jūrmalas „Spartaku” – 3:2. Divus vārtus guva Sergejs Jašins, bet vienreiz izcēlās Andrejs Kovaļovs.

Jūrmalnieki sezonu iesāka ļoti labi, ilgāku laiku turoties līderu grupā, tomēr pēdējā laikā komandas sniegums ievērojami pasliktinājās. Notika arī trenera nomaiņa, tādēļ „Daugava” tika uzskatīta par izteiktu favorīti. Spēles pirmajās minūtēs vairākas lieliskas iespēja netika realizētas, bet pie saviem  vārtiem īsti nesapratās Jevgēņijs Ņerugals un aizsargi, kā rezultātā „Spartaks” izvirzījās vadībā – 1:0.

Sergejs Jašins drīz vien atjaunoja līdzsvaru, bet viesi izmantoja vēl vienu „Daugavas” kļūdu, pārtraukumā dodoties pie rezultāta 2:1 savā labā. Arī otrajā puslaikā daugavpilieši uzbruka krietni vien vairāk, taču beidzot iesist izdevās 76. minūtē, kad precīzs bija Jašins. Pēc pāris minūtēm Andrejs Kovaļovs ar elegantu tālsitienu panāca 3:2, taču tās vēl nebija beigas. „Spartaks” bija tuvu tam, lai iesistu trešo reizi, bet šoreiz izdevās izturēt.

„Daugava” stabili turās pirmajā pozīcijā, tādēļ ļoti svarīga būs 11. augusta spēle pret galveno konkurenti „Skonto”.

Augstlēcēji atkal iepriecina

No 28. līdz 29. jūlijam Ventspilī norisinājās Latvijas čempionāts vecākajā grupā (1995./1996. dzimšanas gads). Šajās sacensībās iepriecināja Daugavpils augstlēcēji.

Vitālijs Haritonovs lielajā Ventspils karstumā prata uzvarēt augstlēkšanas sektorā, pārlecot 1,90 metrus. Jāpiebilst, ka sacensību rezultāti bija ļoti blīvi. Tā, 2., 3. un 4. vietai izdevās pārvarēt vienādu augstumu, bet papildrādītājos Aleksandrs Semjonovs tika pie trešās vietas.

Haritonovam uzvara Ventspilī garantējusi vietu Latvijas izlases sastāvā startam Baltijas valstu meistarsacīkstēs, kuras norisināsies 8. un 9. augustā Igaunijas pilsētā Viru. Haritonovs gan varētu nestartēt, jo guvis savainojumu, savukārt Aleksandrai Koblencei gan būtu jāstartē.