25-09-2017

Spraigā cīņa uzvara pār Preiļiem

Futbola dienas svinību laikā BFC Daugavpils futbolisti enerģiskā, skatāmā un vārtu guvumiem bagātā cīņā ar 3:0 pieveica Preiļu BJSS, arvien nopietnāk piesakot sevi cīņā par Komanda.lv 1. līgas godalgām.

Spēlē pret Preiļiem galvenais uzdevums bija 3 punkti, kas ļautu uzlabot savas pozīcijas tabulā. Debiju komandas sākumsastāvā piedzīvoja 2000. gadā dzimušais Grigorijs Akifjevs, kurš darbojās centra aizsarga lomā. Uzreiz jāsaka, ka debija viņam padevās veiksmīga.

Spēles pirmajās minūtēs ritēja līdzīga cīņa ar nelielu mūsu komandas pārākumu, tomēr līdz pirmajam nopietnajam vārtu momentam bija jāgaida 21 minūte. Pēc tāla Jurija Sokolova centrējuma soda laukumā lieliski ar galvu nospēlēja Verners Zalaks – 1:0! Verneram tie bija pirmie vārti BFC pieaugušo komandas sastāvā. Puslaika turpinājumā iniciatīva piederēja Daugavpilij, bet vārtu gūšanas momentu praktiski nebija.

Otrais puslaiks iesākās līdzīgā stilā, taču rupjās kļūdas laukuma vidusdaļā un pie soda laukuma varēja dārgi maksāt. Preiļi neizmantoja 2-3 ļoti labas iespējas un pat trāpīja pa vārtu stabu. Savas iespējas izniekoja arī Iļja Ševčuks, Ričards Žaldovskis, Sergejs Vasiļjevs, tādējādi slidenais vienu vārtu pārsvars saglabājās praktiski līdz pat cīņas noslēgumam.

Visu mainīja saikne starp Pāvelu Liholetovu un Sedriku Kouadio. Liholetovs izdarīja partnerim tālas piespēles, savukārt Sedriks demonstrēja filigrānu individuālu tehniku, gūstot divus praktiski ideālus vārtus! Interesantā cīņā svarīga uzvara ar 3:0!

Turnīra tabulā situācija ir vēl vairāk sarežģījusies, jo zaudējumu cieta Grobiņa, kas tikai par uzvaras tiesu apsteidz FK Progress/Olaine, bet vēl par vienu uzvaru atpaliek Daugavpils. Nākamā spēle mūsu futbolistiem viesos tieši pret Grobiņu 1. oktobrī.

BFC Daugavpils – Preiļu BJSS 3:0 (1:0)

Vārti: Zalaks, Sedriks 2.

BFC Daugavpils: Vlasovs, Cucurs, Sokolovs, Akifjevs, Truskovskis, Liholetovs, Skrebels, Ševčuks, Žaldovskis, Zalaks, Sedriks.

Uz maiņu: Vasiļjevs, Kopre, Borisovs.