19-07-2016

Latvijas sportisti Atklātajā Jauniešu Eiropas Čempionātā U-16 / U-18 svarbumbu celšanā

No 14. līdz 18. jūlijam Daugavpilī notika Eiropas čempionāts svarbumbu celšanā jauniešiem U-16 un U-18 vecuma grupās, kur Latvijas sportisti 11 komandu konkurencē izcīnija 2.vietu, zaudējot tikai spēcīgajai Krievijas komandai.

Latvijas komandu pārstāvēja: M.Skabrovs, I.Paņutins, I.Vaņkovs, M.Kuprijanovs, D.Klačkovs, M.Žaļuks, A.Semjonovs, S.Morkons, E.Nikicins, V.Popovičs, D.Stivrina (visi sportisti no Daugavpils novada), E.Strušels (Viļāni), S.Koncedalovs (Ventspils), A.Kornijčuks (Jēkabpils), B.Skuja (Vecumnieki), A.Grāvītis, E.Prancāns, K.Semjonova, V.Jevdokimova (visi sportisti no Rugājiem).

Labākais sasniegums no Latvijas sportistiem bija Edgaram Prancānam, kurš ar jaunu Latvijas rekordu garajā ciklā svara kategorijā -78kg kļuva par Eiropas čempionu.

Paralēli jauniešu čempionātam notika arī 3.pasaules kausa posms pieaugušajiem, kur svaru kategorijā +95kg ar lielisku jaunu Latvijas rekordu raušanas vigrinājumā (191 reize) uzvarēja Māris Rubulis, vēl garajā ciklā svaru kategorijā -95kg uzvarēja Edgars Getmančuks. Sieviešu konkurencē lieliski startēja māsas Sintija un Sanita Pastares, kuras katra savā svara kategorijā ar jauniem Latvijas rekordiem ieņēma otrās vietas.

Paldies Latvijas izlases trenerim Mārim Rubulim un sporta klubu treneriem par sportistu sagatavošanu sacensībām.

Tāda augsta līmeņa sacensības Latvijā notika pateicoties Daugavpils pilsētas Domes finansiālam atbalstam. Tāpat Latvijas Svarbumbu Celšanas Asociācija izsaka pateicību visiem pārējiem atbalstītājiem - Daugavpils Sporta pārvaldei un Daugavpils Olimpiskajam centram, Daugavpils novada domei un AS „Ventspils Grain Terminal”, SIA “Viktorija travel” un „ONE WAY EVENTS” kompanijai - par atbalstu sacensību organizācijā.