27-06-2016

Orientieristi pārstāvēja Daugavpili lielākajās Lietuvas sacensībās “TAKAS 2016”

Kamēr vairākums daugavpiliešu izbaudīja garās brīvdienas Līgo noskaņās, divdesmit Daugavpils orientieristi no BJC “Jaunība” un orientēšanās kluba “Stiga” devās piedzīvojumu meklējumos Lietuvas kūrorta pilsētiņā Anīkščos. Četru dienu laikā (23.-26. jūnijā) sportisti sacentās par godalgām četrās dažāda garuma distancēs, bet sacensību uzvarētāji tika noteikti pēc rezultātu kopsummas.

Pirmajā sacensību dienā cīņu par goda pjedestālu uzsāka Ļubova Pavļukova un Jūlija Matvijenko, kuras vidējā distancē finišēja otrās. Nākamajā dienā Daugavpils stiprākās orientieristes atkal uzrādīja cienīgus rezultātus: garajā distancē Jūlijai – 2. vieta, savukārt Ļubovai – 4. vieta, tādā veidā, nostabilizējoties labāko trijniekā.

Vislabākos rezultātus daugavpiliešiem izdevās izcīnīt sprinta distancē. Trešajā sacensību dienā labāko trijniekā iekļuva Jūlija Matvijenko (2. vieta), Bogdans Bogdanovs (3. vieta) un Antons Drozdovs (3. vieta), pjedestālam pietuvojās arī Stefānija Zaiceva, kura finišēja 4. pozīcijā.

Noslēdzošā diena izrādījās izšķiroša lielākajai daļai sportistu. Iedzīšanas jeb handikapa distancē vislabāk sevi parādīja Jūlija Matvijenko, kas, izcīnot, 3. vietu saīsinātajā garajā distancē, ierindojās 2. vietā kopsummā, vienlaikus kļūstot par sacensību vicečempioni. Kopsummā labāko desmitniekā iekļuva arī :Lubova Pavļukova (5. vieta), Mihails Smilgins (6. vieta), Bogdans Bogdanovs (7. vieta), Antons Drozdovs un Milana Kravale (abiem 9. vieta).