25-02-2016

Daugavpils orientieristiem 11 medaļas Latvijas ziemas orientēšanās čempionātā

Pagājušajā nedēļas nogalē, spītējot nelabvēlīgiem laika apstākļiem, norisinājās Latvijas čempionāts orientēšanās ar slēpēm sprinta un vidējā distancē. Daugavpils pilsētu vienā no šīs ziemas svarīgākajiem orientēšanās pasākumiem pārstāvēja deviņi OK Stiga orientieristi.

Pirmajā sacensību dienā orientieristi sacentās sprinta distancē. Šajā disciplīnā pārākumu par saviem vienaudžiem pierādīja Daugavpils orientēšanās kluba „Stiga” un BJC „Jaunība” audzēkņi Jūlija Matvijenko un Konstantīns Bogdanovs, izcīnot zelta medaļās MW20 grupu konkurencē. Uz otro pjedestāla pakāpienu šajā distancē kāpa Dmitrijs Andrejevs (M35), savukārt trešo vietu godam nopelnīja Stefanija Zaiceva (W20) un Nikojas Grigorjevs (M50).  Nedaudz līdz goda pjedestālam šoreiz nepietika Ruslanam Mikulovam (M35), kurš finišēja ceturtais.

Arī vidējā distancē daugavpilieši parādīja cienīgu sniegumu. Zeltu vidējā distancē izcīnīja Ļubova Pavļukova, uzrādot labāko rezultātu starp latvietēm šieviešu elites grupā. W20 grupā abām OK Stiga jaunietēm izdevās noturēt savas pozīcijas: Jūlijai Matvijenko – zelts, bet Stefanijai Zaicevai – bronza. Konstantīnam Bogdanovam šoreiz nācās piekāpties Madonas BJSS pārstāvim Rimmo Rõõm, rezultātā – sudraba godalga. Uz otrā pjedestāla pakāpiena izdevās pakāpties arī Konstantīna trenerim Nikolajam Grigorjevam. Vienpadsmito medaļu šajās sacensībās Daugavpils orientēšanās klubam izcīnīja Ruslans Mikulovs, finišējot trešajā pozīcijā M35 grupā.