29-09-2015

Veselības nedēļa tika noslēgta ar Latvijas duatlona čempionātu

Stropu aktīvās atpūtas un sporta trasē svētdien tika aizvadīts Latvijas čempionāts duatlonā, kas noslēdza Veselības nedēļas pasākumus pilsētā.

Duatlona sacensības ierasti tiek aizvadītas sezonas noslēgumā un šoreiz Latvijas čempionāts norisinājās jaunajā Stropu trasē. Konkurenci Latvijas sportistiem sastādīja arī Lietuvas triatlonisti.

Elites grupā (5 kilometru skriešana, 20 km riteņbraukšana, 2,5 km skriešana) sīvā cīņā par uzvarētāju kļuva DTC „Jaunība” triatlonists Oļegs Andrejevs, kurš distanci veica 59:45 minūtēs. Otrais palika lietuvietis Titas Pumputis, bet labāko trijnieku noslēdza vēl viens daugavpilietis Viktors Žigarkovs.

M19 grupā labāko rezultātu no latviešiem sasniedza „Jaunības” triatlonists Kaspars Stivriņš, savukārt Vjačeslavs Gajevskis ieņēma pirmo vietu M40 grupā. Mārcis Pīnups bija pirmais M17 grupā Latvijas sportistu ieskaitē, bet otro vietu  meitenēm F17 grupā ieguva Anastasija Kočmarjova. M60 grupā nepārspēts Jurijs Stoļarovs. Elites sacensībās kopumā startēja 26 dalībnieki.

2. distancē jeb tautas grupā par uzvarētāju kļuva Aleksandrs Zilis, kurš 4 kilometru skriešanu un 12 kilometru riteņbraukšanu veica 30:47 minūtēs. Otrajā vietā bija Lietuvas sportists, bet trijnieku noslēdza Dobeles pārstāvis.

No Daugavpils sportistiem jāizceļ Danila Proščenko, kurš uzvarēja M13 grupā, Artjoms Gajevskis, kurš bija trešais M15 grupā. M70 grupā viss godalgoto trijnieks mūsu veterāniem – Voldemāram Pinkam, Aleksandram Lavrentjevam un Romāns Saušam.

Bērnu distancē uzvarēja Paņevēžas triatlonists Kristupas Rimkus, bet labāko trijnieku noslēdza Valērijs Čurgelis.