Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Sākums | Sabiedrība | Kultūra » | Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

21-08-2012

Zarasos notiks XV postfolka mūzikas festivāls „Mėnuo Juodaragis”


15. neatkarīgais postfolka mūzikas festivāls „Mėnuo Juodaragis” („Melnragu mēness”) ielūdz jūs atkal ielūkoties Baltijas pagāniskajā sirdī. Pašā pēdējajā vasaras nedēļas nogalē – no 24. līdz 26. augustam – tas atgriezīsies Zarasos (Lietuva) uz brīnišķīgās Zarasu ezera salas, sasaucot kopā labākos oriģinālos Eiropas un pašmāju māksliniekus.

Plaši pazīstamais brīvdabas pasākums piedāvās bagātu kultūras programmu un, iespējams, visplašāko mūzikas stilu spektru – no folka līdz metālam, no akustiskās līdz elektroniskajai mūzikai, ambientu, džezu, eksperimentālo un lielisku tradicionālo tautas mūziku uz trim festivāla skatuvēm trīs dienu un trīs nakšu garumā.

Festivālā „Mėnuo Juodaragis 2012” piedalīsies vairāk kā 50 lieliskas grupas un projekti, tai skaitā ATARAXIA (neoclassical music, Itālija), CRUACHAN (black pagan metal, Īrija), DAKHA BRAKHA (post folk, Ukraina), TROUM (drone, Vācija), SVJATA VATRA (folk rock, Igaunija/Ukraina), THEODOR BASTARD (darkwave, Krievija), Larrnakh (industrial/neofolk, Ungārija), THARAPHITA (pagan metal, Igaunija), HATI (experimental, Polija), VIETAH (post-folk, Baltkrievija), Latvijas etno ska grupa Vējam Kabatā un pazīstamie lietuviešu mākslinieki – roka mūzikas zvaigzne Andrius MAMONTOVAS, dzejnieks V.V.Landsberģis, visslavenākā folka izpildītāja Veronika Povilioniene ar Lietuvas Bruņoto spēku orķestri, leģendārie roka mākslinieki SKYLĖ, lieliskā dziedātāja Alina ORLOVA, folkmetāla pārstāvji ŽALVARINIS, elektroniskos un akustiskos eksperimentus piedāvās DRIEZHAS, GIRNŲ GIESMĖS, DONIS, OORCHACH, panki RUMUNIJA, folkloras grupas KŪLGRINDA, UGNIAVIJAS, GYVATA, VYDRAGA, VISI, SEN SVAJA, kā arī dažādi folkmūzikas ansambļi un citi mākslinieki.

  

Tradicionāli festivāls „Mėnuo Juodaragis” ir kas daudz vairāk kā tikai brīvdabas mūzikas festivāls – plašā programma ietver arī amatnieku darbnīcas, lekcijas, cilšu meistardabnīcas, tradicionālos ritus, fotoizstādes, lendārtu (zemes mākslu), dažādus radošus un ekoloģiskus projektus, reto filmu izlasi, pārgājienus, sporta aktivitātes, tautas deju priekšnesumus, sporta sacensības un dejas visas dienas un arī nakts garumā!

 

Festivāla programmas centrā vienmēr atrodas kāda galvenā tēma. Šīgada festivāls ir veltīts putniem, kas mīt dabā, ir atrodami kultūrā, mitoloģijā, mūzikā, kā arī cilvēka mēģinājumiem iekarot debesis – aviācijai. Tieši tāpēc Zarasu debesīs ir ieplānotas gaisa balonu sacensības, kā arī iespaidīga gaisa balonu nakts parāde ar speciālu mūzikas un gaismu šovu, ko radījuši McKaras un Donis!

 

„Mėnuo Juodaragis” ielūdz jūs atklāt senās pagāniskās tradīcijas jaunā, mūsdienīgā, kreatīvā veidā. Un festivāla unikalitāti pierāda tā izcilā koncepcija, satriecošā atrašanās vieta un neatkārtojamā atmosfēra. Jūs tiekat laipni gaidīti izbaudīt radošos projektus, īpašo festivāla alu, mistērijas, patīkamās pļavas, birzis un ugunskurus, koka kempinga vietu un dzidros Zarasu ezera ūdeņus...

 

Ļaujieties šim burvīgajam lidojumam pēdējās vasaras dienās!

 

XV „Mėnuo Juodaragis” festivāla biļetes varēs iegādāties pie ieejas.

Festivāla mājas lapa: http://www.mjr.lt 
Atpakaļ