Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Sākums | Sabiedrība | Kultūra » | Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

27-06-2018

Festivāls “BALTICA 2018” izskanēja Daugavpilī


Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2018” ietvaros 21.jūnijā Daugavpilī notika krāšņa un skanīga vasaras saulgriežu svinēšana. Pasākumos piedalījās aptuveni 300 dalībnieki no visas Latvijas, kā arī viesi no Baltkrievijas.

 

Svinību ietvaros notika tradicionālo rotaļdeju koncerts, kurā tika izdejotas baltkrievu, krievu un poļu tautas dejas. Turklāt dejās iesaistījās ne tikai koncerta dalībnieki, bet arī skatītāji. Savukārt lielkoncertā, kurš visa vakara garumā pieskandināja Pumpura skvēru, skatītāji un dalībnieki iepazina baltkrievu, krievu, poļu, ukraiņu, līvu un vācu folkloru, tradīcijas un ieražas. Vasaras saulgriežu svinēšana noslēdzās ar sirsnīgu saules pavadīšanas rituālu Dubrovina parkā un simboliska ugunskura iedegšanu Daugavas krastā. Daugavai tika dāvāti arī meitu pītie ziedu vainagi un gada īsākā nakts tika godam sagaidīta.

 

Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica” notika no šī gada 16. līdz 21.jūnijam. Tā tēma bija “Jāņi. Ziedēšana”. „Baltica” ir Baltijas tautām nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības - dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tautas kultūras izpausmes formas. Festivālā piedalās etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Latvijā pirmais festivāls “Baltica” notika 1988.gadā, ievadot Nacionālās neatkarības kustību. Latvijas valsts simtgadē – 2018.gadā festivāls Latvijā notiks jau vienpadsmito reizi.

 

Pasākumu rīkoja un atbalstīja: Latvijas Nacionālais kultūras centrs, Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde, Daugavpils Latviešu kultūras centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds.

 

Papildus informācija:

Diāna Soldāne

Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde

65423601

diana.soldane@daugavpils.lv

 
Atpakaļ