Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Sākums | Sabiedrība | Kultūra » | Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

23-03-2018

Baltkrievu skolas skolēni piesauca pavasari!


Svētdien, 2018. gada 18. martā Baltkrievu kultūrziglītības biedrības “Uzdim” svētdienu skolā “Vjasjolka” notika brīnišķīgs pasākums “Pavasara saucieni”. Pateicoties Daugavpils Universitātes studentei Gaļinai Kozoronekai un viņas palīgiem, skolas apmeklētāji iepazinās ar šo skaisto pavasara svētku ieražām un tradīcijām, kā arī neizpalika tradicionālās rinķa dejas.

Gaļina bērnus ieinteresēja ar stāstiem par “Pavasara saucieni” svētku ieražām, kuras agrāk piekopa baltkrievu senči, stāstus pavadīja izglītojoša elektroniskā prezentācija. Meitenes un zēni aktīvi piesauca pavasari: sēja krāsainas lentiņas koku zaros, pūta stabulēs un svilpēs (skaņa simbolizē putnu atlidošanu), ka arī spēlēja visas iespējamās riņķa dejas, tika minētas mīklas un spēlētas jautras spēles.

Pats laikietilpīgākais pasākuma elements bija bulciņu cepšana putniņu formu veidā. Gaļina jau iepriekš bija sagatavojusi mīklu, savukārt bērni, pēc parauga, paši veidoja pirmos pavasara putnus. Bērni tik aktīvi aizravās ar radošo procesu, emocijas un gandarījums bija redzams ikvienā. Visa Baltkrievu māja bija piepildīta ar tikko svaigi ceptu bulciņu aromātu. Skolēni degustēja gardos “putniņus”, dalījās savos iespaidos, kā arī cienāja savus vecākus un skolotājus. Katrs uz mājam devās ar recepti, ar kuru dāsni dalījās projekta autore Gaļina Kozoroneka.

Pasākums “Pavasara saucieni” notika Baltkrievu kultūras centrā, ar tā atbalstu.

Liels paldies visiem par lieliskajiem svētkiem!

 

 

Informāciju sagatavoja:

Baltkrievu kultūirzglītības biedrības “Uzdim” valdes locekle,

Baltkrievu svētdienas skolas “Vjasjolka”

pedagoģe Alena Rodionova
Atpakaļ