Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!




Sākums | Sabiedrība | Kultūra » | Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

27-09-2016

„Skaņu mežs” viesosies Daugavpils Marka Rotko Mākslas centrā


16. oktobrī nepieradinātās mūzikas festivāls „Skaņu mežs” dosies izbraukumā ārpus Rīgas, un Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā piedāvās elektroniskās mūzikas improvizētāja Tomasa Lena (Thomas Lehn) un post-graima producenta M.E.S.H. priekšnesumus. Pasākums tiek rīkots, sadarbojoties ar Gētes institūtu Rīgā un saņemot atbalstu no Federatīvās Vācijas Ārlietu ministrijas. Apmeklējums ir bezmaksas.

Vācu mūziķis Tomass Lens ir viens no nedaudzajiem elektroniskajiem mūziķiem, kas primāri sevi identificē tieši kā improvizētāju, un spēlē, pielietojot šī lauka metodiku. Lens sāka savu muzikālo karjeru kā pianists un laikmetīgās mūzikas interprets, dibinot kamermūzikas ansambļus Trio Dario un Mengano Quartett, lai izpildītu laikmetīgā avangarda komponistu darbus. Tam sekoja pievēršanās imrovizētajai mūzikai un pāreja uz elektroniskiem instrumentiem – sākotnēji Lens strādāja ar Minimoog sintezatoru, taču jau kopš 1994. gada viņa uzstāšanās ekipējums sastāv no firmas EMS modulārā sintezatora Synthi A un šī paša izgatavotāja taustiņiem DK-2 – abas ierīces tikušas izstrādātas pagājušā gadsimta 60. gados, un Lens tās pārvalda ar pārsteidzošu raitumu un artikulētību. Viņš bieži sastrādājas ar tādiem mūziķiem kā Markuss Šmiklers, Džons Bučers un Kīts Rovs, un ir elektroniskās mūzikas improvizētāju orķestra MIMEO dalībnieks.

Berlīnē dzīvojošais amerikāņu producents Džeimss Vipls jeb M.E.S.H. ir viens no novatoriskās apvienības (un tāda paša nosaukuma pasākumu sērijas) Janus dalībniekiem – tās ietvaros Vipls kopā ar kolēģiem Lotic un KABLAM veicinājis tā saucamo „post-graima” skaņu, piedāvājot vēl vienu versiju „avangarda deju mūzikai”:  deju mūzikas elementi tiek apvienoti ar brīvi asociatīviem citātiem, neparedzamām skaņdarbu struktūrām un klasiskām elektro-akustiksās kompozīcijas iezīmēm, kas robežojas ar lielbudžeta kinematogrāfa cienīgiem skaņu efektiem. Jāpiebilst, ka, neskatoties uz tuvību deju mūzikai, M.E.S.H. uz savu kolēģu un laikabiedru fona izceļas ar salīdzinošu atturību attiecībā pret populistiskiem risinājumiem – M.E.S.H. pirmo debijas albumu, kura tapšanu daļēji ietekmējis militārais konflikts Ukrainā, medijs The Quietus raksturojis kā vardarbīgu, bet FACT – kā ne gluži glītu, taču viennozīmīgi spirdzinošu pieredzi. M.E.S.H. ir novatoriskajai mūzikai un audio-vizuālajai mākslai veltītās platformas SHAPE dalībnieks.

Pasākuma sākums: 16:00.

Festivāls „Skaņu mežs” šogad norit arī 13.-15. oktobrī, kā arī 12. novembrī; tajā citu starpā uzstāsies nozīmīgais IDM duets Autechre, eksperimentālā hip-hopa mākslinieks Zebra Katz, psihedēliskās popmūzikas projekts Tropic of Cancer, frīdžeza ikona Čārlzs Geils un tumšā tehno producents Vatican Shadow. 

Daugavpils koncerts tiek rīkots, sadarbojoties ar Gētes institūtu Rīgā un saņemot atbalstu no Federatīvās Vācijas Ārlietu ministrijas. M.E.S.H. pārstāv novatoriskajai mūzikai un audiovizuālajai mākslai veltīto platformu SHAPE, ko atbalsta Eiropas Savienības programma „Radošā Eiropa”.

Vairāk informācijas:

www.skanumezs.lv

Video:

https://www.youtube.com/watch?v=FCnCPCfLrVA

https://www.youtube.com/watch?v=ZUuOCIw5m_4




Atpakaļ