Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Pilsēta | Pilsētas ziņas

Pilsētas ziņas

09-05-2018

Ar fotoizstādi “DAUGAVPILS “PAAUDZES Y” ACĪM” noslēdzies projekts Gen-Y CITY


Līdz 10.jūnijam PIKC Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolā „Saules skola” apskatāma foto izstāde „DAUGAVPILS „PAAUDZES Y” ACĪM”. Foto izstāde tika rīkota kā vietējās rīcības grupas noslēdzošā tikšanās projekta “Get into the swing of the City!” / ”Iejūties pilsētas ritmā!” (Gen-Y City) ietvaros, kura galvenā ideja ir saglabāt, piesaistīt un attīstīt Daugavpils iedzīvotāju radošās kompetences.  Foto izstādē var apskatīt Daugavpils “Y” paaudzes fotogrāfu Džeinas Saulītes, Irinas Maskaļenko, Sanri, Ivara Utināna un Sandras Rogozinas darbus.

Zibenīgi ir aizritējuši 2 gadi un projekta ietvaros izdarītas daudzas labas lietas, lai aktivizētu Daugavpils radošos iedzīvotājus. Projekta vadības grupa sadarbībā ar vietējo rīcības grupu un projekta ārējiem ekspertiem piedalījās starptautiskajās konferencēs, apmainījās ar pieredzi, organizēja HeyDay, un LAVKA pasākumus, JAVA kursus, veica pētījumu par Daugavpils radošo potenciālu un izstrādāja Daugavpils radošās uzņēmējdarbības rīcības plānu. Tomēr pats galvenais, kas projekta ietvaros tika panākts, ka visiem bija iespēja satikties gan formālos, gan pavisam neformālos apstākļos, mainīties ar viedokļiem, darināt idejas un apvienoties kopīgās aktivitātēs.

Projekta galvenā ideja bija saglabāt, piesaistīt un attīstīt Daugavpils iedzīvotāju radošo potenciālu. Kopā ar Boloņu, Dženovu, Koimbru, Granadu, Sabadellu, Klaipēdu, Kristiansandu, Nanti, Volverhemptonu, Toruņu un projekta koordinatoru Poznaņu tika aktīvi strādāts, lai šīs pilsētas padarītu pievilcīgākas tieši “y paaudzei”. Tieši tāpēc projekta Gen-Y City uzdevums bija veicināt pozitīvu uztveri par Daugavpils pilsētu, lai tā būtu vieta, kur gribas dzīvot, mācīties un strādāt. Projekta beigas vienmēr ir kaut kā jauna sākums. Tāpēc kopīgi strādāsim un veidosim Daugavpili par pilsētu, kur iedzīvotājiem ir daudzveidīga uztvere, pilsētai ir stilīga gaisotne un tās ielās dzirdama pilsētas vibrācija!

Projekta informācija pieejama šeit: https://old.daugavpils.lv/lv/117

Projekta video pieejams šeit: https://www.youtube.com/watch?v=3_ahwLUGAlE

Projekts “Get into the swing of the city” / “Iejūties pilsētas ritmā!” (Gen-Y City) tiek īstenots no ERAF URBACT III programmas līdzekļiem.
Atpakaļ