Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Pilsēta | Pilsētas ziņas

Pilsētas ziņas

02-12-2014

Daugavpils Ugunsteātris atklāj pirmo kultūras TV kanālu Latvijā (VIDEO)


Ar Daugavpils biedrības „Ugunsteātris” šovu atklāts Latvijas vēsturē pirmais kultūrai veltītais TV kanāls, ko no 2. decembra rādīs Lattelecom televīzijas platformās visā valstī. Pop-up kanāls “Kultūra 360TV” piedāvās atskatu uz spilgtākajiem “Rīga 2014” mirkļiem, kā arī Eiropas un Latvijas filmas, lekcijas un video tiešraides ar kinoprofesionāļu piedalīšanos.

Par godu šim notikumam, 1. decembrī Daugavpils „Ugunsteātris” sadarbībā ar Daugavpils domi centrālajā laukumā garāmgājējus iepriecināja ar ugunīgu performanci. Tajā piedalījās teju divdesmit jaunieši, kuri ikdienā apgūst izaicinošu, gadsimtiem senu kultūras formu – deju ar uguns elementiem. 

„Kultūra ir Latvijas nācijas identitāte, spēks, kas palīdz un iepriecina mūsu cilvēkus, un nozīmīgs atbalsts izglītotas jaunās paaudzes audzināšanā. Tāpēc tai nevajadzētu būt ierobežotai laikā vai vietā. Latvijas pirmā kultūras kanāla izveidošana ir vēl viens solis, kas apliecina mūsdienu tehnoloģiju nozīmi svarīgu vērtību nodošanā un izplatīšanā pēc iespējas plašākam cilvēku lokam,” lēmumu par kultūras kanāla veidošanu skaidro Lattelecom valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde norāda: „Lattelecom, nodibinājuma Rīga 2014 un Latvijas Nacionālā Kino centra kopīgajai iniciatīvai izveidot pirmo kultūras TV kanālu Latvijā ir nepārvērtējama nozīme, domājot par kultūras pieejamību un tās ietekmes palielināšanu sabiedrībā. Beidzot arī Latvijā būs kanāls, kurā kultūrai nav jākonkurē ar citām jomām. Izmantojot jauno tehnoloģiju sniegtās iespējas, kultūra no margināla sektora mediju satura plūsmā spēs pārtapt par kultūras daudzveidības 360° aptverošu spektru, kas ļaus apmierināt visdažādāko mērķauditoriju intereses, informējot, izglītojot, rosinot domāšanu un veidojot emocionālo pieredzi. Īpaši svarīgi tas ir, domājot par kultūras ceļu pie jaunās paaudzes, kas informācijas pieejamībā orientējas uz jaunajiem medijiem. Lai „Kultūra 360TV” izdodas kļūt par Latvijas „ARTE”! Ilgu mūžu Latvijas kultūrvides veidošanā un veiksmes plašas auditorijas piesaistē."

„Man ir liels prieks, ka arī Daugavpils iesaistās „Rīga 2014” aktivitātēs un mūsu talantus varēs vērot visā Latvijā. Mēs dzīvojam ļoti sasteigti un domās par materiālo, tāpēc kultūrai jābūt par atsvaru, kas harmonizē dzīvi un liek aizdomāties par citām vērtībām. Pateicos Lattelecom par šo iniciatīvu, lai jaunajam kanālam ir atsaucīgi un ieinteresēti skatītāji,” novēl Daugavpils domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis.

Kultūra 360TV tapis, sadarbojoties Lattelecom, Nodibinājumam Rīga 2014, Nacionālajam Kino centram un producentu kompānijai ON AIR Studios, un ir pieejams bez papildu maksas visās Lattelecom televīzijas platformās – Interaktīvajā TV, Virszemes TV un Interneta TV. No 2.decembra līdz 2. janvārim kanālā būs iespēja sekot līdzi Kino ziņām, ko veidos ētera personības Marta Selecka un Pauls Ķesteris, tostarp Eiropas kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijas tiešraidei, Eiropas kino profesionāļu diskusijām, lekcijām un meistarklasēm, Nodibinājuma Rīga 2014 projektu video arhīvam, aizkulisēm un intervijām, kā arī Latvijas un Eiropas labākajām filmām, ko iesaka Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Kanāla programma pieejama TV platformās un tv.lattelecom.lv.

GALERIJA

Papildu informācija:

Līga Bite

Lattelecom Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja

Tālr.: 67055740 / 29109944

E-pasts: liga.bite@lattelecom.lv

www.lattelecom.lv 

www.piesledzieslatvija.lv

www.Twitter.com/Lattelecom 

www.Facebook.com/Lattelecom 

www.Draugiem.lv/Lattelecom 

www.flickr.com/photos/lattelecom/

 

 

 

 

 
Atpakaļ