Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Pilsēta | Pilsētas ziņas

Pilsētas ziņas

31-10-2013

Viktors Geisiks: „Līgums par tramvaju piegādi ar grūtībām, bet tiek realizēts”


Baltkrievijas  Ģenerālkonsulātā notika preses brīfings, kura mērķis bija informēt par abu valstu ekonomisko sadarbību.

Ģenerālkonsuls Viktors Geisiks atzīmēja, ka šobrīd darbojas vairāk kā 1500 Latvijas un Baltkrievijas kopuzņēmumu. Par ekonomiskās sadarbības tempiem vēsta arī tāds fakts, ka Baltkrievijas vēstnieka Latvijā Aleksandra Gerasimenko darba laikā tirdzniecības apgrozījums starp abām valstīm pieauga gandrīz 10 reizes.

Ļoti lielu stimulu sadarbībai un jaunu kontaktu veidošanai deva vienkāršotās robežšķērsošanas ieviešana 50 km rādiusā. Jau izsniegtas 18 tūkst. atļaujas vienkāršotai robežšķērsošanai.  Šobrīd abas valstis apspriež iespēju vēl vairāk vienkāršot šo procedūru un, iespējams, pašvaldībām vairs nebūs jāsastāda iedzīvotāju saraksti.

Brīfinga laikā tika skarts jautājums arī par ES projektu, kas paredz Tramvaju uzņēmuma modernizāciju un jaunu tramvaju iegādi, ko saskaņā ar līgumu nodrošina Baltkrievijas uzņēmums  „Belkomunmaš”. Ģenerālkonsuls  uzsvēra, ka līgums par tramvaju piegādi ar grūtībām, bet tiek realizēts.  Traucē tas, ka Baltkrievu speciālisti neprot strādāt pēc ES prasībām. Šobrīd 90% jautājumu, kas saistās ar līguma izpildi ir atrisināti.  Viktors Geisiks apliecināja, ka ir saņemta informācija, ka visi četrasu tramvaji Daugavpilij tiks piegādāti līdz Ziemassvētkiem. Jaunā gada pirmajā kvartālā tiks piegādāti 4 sešasu tramvaji ar zemo grīdu.

Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis Domes vārdā izsaka pateicību Baltkrievijas diplomātiem par to, ka viņi palīdz pilsētai realizēt līgumu un dara to darbu, ko būtu jāveic uzņēmumam „Belkomunmaš” un SIA „ Agmen Consulting Bureau”. Diemžēl, līdz šim brīdim nekāda oficiāla informācija par to, kad tiks piegādāti jaunie tramvaji, nav saņemta. Daugavpils, joprojām, ir gatava pildīt visas līgumā noteiktās saistības.

Informāciju sagatavoja Sabiedrisko attiecību nodaļa.
Atpakaļ