Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Pilsēta | Pilsētas ziņas

Pilsētas ziņas

30-03-2011

Beļģijas vēstnieka vizītes otrā diena veltīta uzņēmējdarbībai


Beļģijas karalistes  ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka V.E. Leopold Merckx vizītes otrā diena bija veltīta biznesa, investīciju jautājumiem. No rīta vēstnieks Daugavpils Domē tikās ar Domes priekšsēdētāju Žannu Kulakovu, priekšsēdētājas vietnieci Līviju Jankovsku, Attīstības departamenta vadību, uzņēmējiem un žurnālistiem.

Tikšanās sākumā vēstnieks dalījās savos iespaidos par Daugavpili. Pilsēta viņam ļoti iepatikās, viņš pārliecinājās, ka attīstība ir, pilsēta ir dinamiska, daudz nopietnu plānu. Viņš īsumā pastāstīja par uzņēmējdarbības īpatnībām Beļģijā un Domes vadībai atstāja informatīvos materiālus ar dažādu kontaktinformāciju. Vēstnieks informēja, ka Beļģijā visattīstītākās nozares ir loģistika, ekoloģija, enerģijas ražošana. Viņš izteica gandarījumu par to, ka Daugavpilī ir Beļģijas investīcijas, tie ir divi uzņēmumi- šūšanas un kokapstrādes. Vēstnieks pateicās par viesmīlīgo uzņemšanu un aicināja uz sadarbību, jo Beļģijas vēstniecība ir atvērta dialogam.

Domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova pateicās vēstniekam par ieinteresētību un izteica cerību, ka šī vizīte ir sākums labai sadarbībai.

Tika sagatavota prezentācija, kurā stāstīts par uzņēmējdarbību un investīcijām Daugavpilī, par pilsētas saimniecību un pašvaldības projektiem.

Domes priekšsēdētājas vietniece Līvija Jankovska uzsvēra, ka ar šo prezentāciju vēlējās parādīt, ka Daugavpils ir perspektīva pilsēta, ar lieliem plāniem un ambīcijām un iespējām šos plānus realizēt. Vēstnieks tika informēts arī par to, kā pilsēta piesaista ES finansējumu, kādiem projektiem.

Turpinājumā sevi prezentēja Daugavpils uzņēmēji, firma Latinsoft sagatavoja pat prezentāciju par to, kādas iespējas piedāvā Eiropas iedzīvotājiem.

Vizītes noslēgumā vēstnieks apmeklēja abus beļģu uzņēmumus.

 

Informāciju sagatavoja Domes preses sekretāre L. Korsaka.
Atpakaļ