Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Pilsēta | Pilsētas ziņas

Pilsētas ziņas

29-05-2017

Daugavpils domē apbalvoti uzņēmēji, kas rūpējas par apkārtējo vidi (VIDEO)


Daugavpils pilsētas domē apkopoti konkursa „Videi draudzīgākais uzņēmums” rezultāti. Atkarībā no uzņēmuma darbības veida tie tika vērtēti trijās nominācijās: ražošanas uzņēmumi, pašvaldības uzņēmumi un pakalpojumu sniegšanas uzņēmumi.

Vērtēšanas kritēriju bija daudz: sākot no uzņēmuma plānošanas dokumentiem par apkārtējās vides uzlabošanu, līdz pat mārketinga pasākumiem šajā jomā. Tomēr galvenais kritērijs bija konkrēta rīcība ekoloģiskās saimniekošanas ieviešanā.

Ražošanas uzņēmumu nominācijā uzvarēja SIA EAST METAL – uzņēmums ar dāņu kapitālu, kas veiksmīgi strādā Daugavpils teritorijā un nodrošina vairāk nekā 350 darbavietas pilsētas iedzīvotājiem. Kompānija ražo augsti tehnoloģiskus metāla izstrādājumus vēja ģeneratoriem, naftas torņiem un citām lielgabarīta iekārtām. Uzņēmuma ražošanas procesa pamatā ir rūpes par apkārtējo vidi.

Pakalpojumu sniedzēju nominācijā pirmā vieta tika piešķirta uzņēmuma „INTERGAZ” Daugavpils terminālam. Kompānijas galvenais darbības veids ir gāzes apgādes sistēmu uzstādīšana privātmājām un uzņēmumiem, kā arī sašķidrinātās gāzes mazum un vairumtirdzniecība. Nepārtraukta iekārtu modernizācija un personāla apmācība ļauj viegli ievērot zaļās ražošanas principus.

Pašvaldības uzņēmumu nominācijā līderpozīciju konkursā izcīnīja „Daugavpils siltumtīkli”. Uzņēmumam ir vides pārvaldes sistēmas sertifikāts, kas apliecina, ka ražošanas process un siltumenerģijas piegādes atbilst nepieciešamajām energoefektivitātes prasībām.

Ekoloģijas uzlabošana ir viena no Daugavpils pilsētas domes prioritātēm. To pierāda elektriskā transporta attīstības plāni pilsētā. Tomēr šodien elektriskais transports nav tikai tramvajs. Pašlaik pilsētas ielās kursē un  pilsētnieki var novērtēt autobusu, kas darbojas tikai ar elektroenerģiju.

Firmām, kuras piedalījās konkursā, balvā tika dota iespēja reklamēties pilsētas sabiedriskajā transportā. Jau šodien pilsētas ielās kursē tramvajs ar visu konkursa dalībnieku logotipiem.
Atpakaļ