Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Pilsēta | Pilsētas ziņas

Pilsētas ziņas

01-12-2015

Jaunie mākslinieki radījuši jauno pilsētas kalendāru (VIDEO)


Daugavpils 740. jubilejas gadā Saules skolas jaunie mākslinieki un viņu pedagogi ir uzdāvinājuši dzimtajai pilsētai vēl vienu dāvanu. Viņi piedalījās jaunā kalendāra veidošanā, ko izdod Daugavpils pilsētas dome.

Plenēra devīze, kura laikā tika radīti zīmējumi, – „Daugavpils ir tik dažāda, bet vienmēr skaista un neatkārtojama”.

Šķirstot kalendāru, ir pamanāms, ar kādu prieku bērni uztver apkārtējo pasauli, cik spilgtu un krāsainu viņi ataino dzimto pilsētu. Pirmo reizi kalendārs ir izdots divos formātos, to ir ērti piekārt pie sienas vai nolikt uz galda. Katrs autors saņēma piemiņas suvenīru. Taču galvenā dāvana ir pats kalendārs, kurš droši vien glabāsies ģimenēs daudzus gadus.

Pašvaldība ielūdza uz prezentāciju ne tikai zīmējumu autorus, bet arī visus Dizaina un mākslas skolas audzēkņus. Vienlaikus Domes foajē tika atklāta izstāde „Ceļi un virzieni”. Šeit ir izstādīti labākie darbi, kas tika radīti  plenēra laikā šogad.

Jauno mākslinieku zīmējumi būs ne tikai kalendārā. Pilsētnieki tos varēs ieraudzīt svētku afišās un pilsētas jaungada noformējumā. Tā jau kļūst par tradīciju – bērni piedalās dzimtās pilsētas izrotāšanā un apzinās, ka tieši no viņiem ir atkarīgs tas, kāda būs Daugavpils.

 
Atpakaļ