Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!




Pilsēta | Pilsētas ziņas

Pilsētas ziņas

28-08-2015

ATPŪTAS UN IZKLAIDES IESPĒJAS NEDĒĻAS NOGALĒ DAUGAVPILĪ


Nedēļas nogalē Daugavpilī var apmeklēt virkni izstāžu, ko piedāvā Marka Rotko mākslas centrs, Novadpētniecības un mākslas muzejs, Latgales centrālā bibliotēka. Zinātkāres centrs “Zili brīnumi” aicina uz aizraujošām aktivitātēm. Daugavpils cietoksnī var ļauties nesteidzīgām pastaigām. Ir iespēja apmeklēt daudzus sporta pasākumus, atpūsties un sportot Olimpiskajā centrā. Dabas mīļotāji var doties uz Zooloģisko dārzu. 

Aicina uz izbraucieniem pa Daugavu no arkas Rīgas ielas galā zem dambja uz motorizētā plosta Sola un liellaivas Dina.
Plosta Sola un laivas Dina plānotie publiskie reisi ir piektdien 18.00, sestdien un svētdien katru stundu no 13.00 līdz 19.00.
1. septembrī katru stundu no 13.00 līdz 19.00. Cena 5 eiro pieaugušajiem, 3 eiro bērniem.
Darbadienās pieņemam individuālus pasūtījumus.
Plānotais maršruts no Centra ostas pie Daugavas zem arkas pie dambja pretī Rīgas ielai līdz Cietokšņa ostai, pretī Nikolaja vārtiem cietokšņa rajonā.
Tālruņi uzziņām 29493121; 26833538; 26920349 http://plostunoma.lv/

 

ROTKO MĀKSLAS CENTRĀ:

 

Pāvila vēstules

 

Apustuļa Pāvila 1. vēstules korintiešiem 13. nodaļu var uzskatīt par kristietības esenci, kas papildina Kristus novēlējumu Jāņa evaņģēlijā. Vēstules oriģinālteksts sengrieķu valodā liek aizdomāties par cilvēcisko spēju telpisko neierobežotību un saistību ar ārpusteritoriālām vai ārpus laika pastāvošām vienībām. Jebkurš tulkojums jau kļūst par atspulgu, tādēļ šeit par tulkojumu var uzskatīt senā teksta vizualizāciju grafisko scēnu veidolos, kuras nevar uzskatīt par tiešām ilustrācijām, bet gan par teksta atdzīvināšanas mēģinājumiem. Šāda atdzīvināšana vai augšāmcelšanās var norisināties vienīgi ar aktīvas līdzpārdzīvošanas veidu, ko savā ziņā var uzskatīt par autoru pateicības un pārliecības manifestu.

Izstāde Rotko centra notiek sadarbībā ar galeriju „Pegazs” no 2015. gada 14. augusta līdz 15. septembrim.

 

Ilona Sauša “UN TAD”

Izstāde „Un tad” atspoguļo autores pasaules uztveri un filozofiju. Tajā ir iekļauta virkne jaunradīto darbu, kā arī daži pēdējās desmitgades laikā tapušie darbi, kas radīti dažādos vizuālās mākslas medijos.

Izstādes nosaukumā izmantotais saiklis un partikula ir līdzeklis, lai veidotu saikni, pāreju starp cilvēka radīto kultūru un dabu, civilizācijas vēstures laikaposmiem, nojaucot robežas starp laiku, atsevišķām valstīm, kontinentiem un mītiem, sajaucot reālitāti ar izdomājumiem. Izstāde ir kā ceļu tīkls, kurā katram skatītājam ļauts meklēt un atrast savu taku, risinot savu naratīva pavedienu.

Izstāde ir arī autores veltījums saviem kolēģiem. Te atrodami Daugavpils mākslinieku skulpturāli portreti, kuros attēlotajiem personāžiem piešķirtas viduslaiku, jūgendstila, tatāru-mongoļu vai mūsdienu kultūras varoņu iezīmes, izceļot to īpašo tēlu un personības vērtību, kura diemžēl ikdienas dzīvē reti tiek ievērota.

Izstādi var apskatīt no 2015.gada 1.augusta līdz 1.septembrim.

 

VASARAS PILNBRIEDA IZSTĀDES

 

No 2015. gada 17. jūlija Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā varēs skatīt 5 jaunas izstādes, kas sasaucas kopā ar dabas, mākslas un dzīves briedumu. Vasaras vidū, kad visapkārt vērojams plaukums un pilnbrieds, Rotko mākslas centrs aicina iepazīties ar jaunas izstāžu sezonas jau atzītu un nobriedušu mākslinieku darbiem: Daina Dagnija. Sievietes spēks un brīvība; Bents Holšteins (Dānija). FERWEH; Leonīds Tugaļevs. FotoGrāfs; Marija Maijere (Vācija). Ziedēšanas laiks; Inese Āboliņa, Skaidrīte Cihovska, Violeta Jātniece, Izabella Krolle, Kornēlija Ozoliņa, Silvija Šmidkena. ĶĪPSALAS KERAMIKA.

 

 DAINA DAGNIJA. SIEVIETES SPĒKS UN BRĪVĪBA.

Izstāde iezīmē mākslinieces radošās darbības būtiskākos posmus, parādot gan agrīnos Dainas Dagnijas darbus - Okinavas perioda kompozīcijas - krāsainus, dzīvīgus un tajā pašā laikā simboliskus tēlus, uzlūkotus īpašajā Okinavas vidē, kas raksturo mākslinieces glezniecību 60.gadu beigas un 70.gadu sākumā, gan mākslinieces jaunākos darbus, kas ir  sievietes enerģijas, kosmosa spēka un prāta pilni. Viss mijās, vijās, tiecas, elpo, joņo, triecas, plūst un virmo, atklājot mākslinieces enerģijas spēku. Dainas Dagnijas darbi burtiski staro, ļaujot uzsmaidīt un starot.

 

BENTS HOLŠTEINS (DĀNIJA). FERWEH

Rotko mākslas centrā varēs apskatīt līdz šīm vērienīgāko Dāņu mākslinieka Benta Holšteina darbu izstādi, kurā mākslinieks attēlo galvenokārt dabu, iedvesmojoties no saviem daudzajiem ceļojumiem un parādot savu ļoti personisko dabas elementu interpretāciju. Mākslinieks nepārtraukti eksperimentējis ar jauniem materiāliem, un viens no viņa nesenajiem jaunatradumiem ir glezniecības apvienošana ar foto attēliem uz alumīnija.

 

ĶĪPSALAS KERAMIKA. Inese Āboliņa, Skaidrīte Cihovska, Violeta Jātniece, Izabella Krolle, Kornēlija Ozoliņa, Silvija Šmidkena.

Ķīpsalas keramika – 20. gadsimta otrās puses latviešu mākslas un kultūras fenomens, kas veidojis vairākas keramiķu paaudzes un ļāvis nostiprināties latviešu tradīcijām keramikā, kā arī tapt laikmetīgajai keramikai Latvijā. Tas ir tilts, kas savienoja tradicionālo un profesionālo keramiku, no abām paņemot labāko, un šo tiltu būvējuši cilvēki, mākslinieki. Izstādē piedalās mūsu zelta laikmeta, kuras joprojām strādā Ķīpsalas keramikas darbnīcās, kā arī rīko izstādes un piedalās citos mākslas dzīves pasākumos.

Dainas Dagnijas, Benta Holšteina un Ķīpsalas keramiķu izstādes varēs apskatīt līdz 15. septembrim.

 

Keramikas simpozijs

 

Trešo reizi Daugavpilī pulcējas Latvijā un starptautiski atzītas keramikas personas, veidojot domu apmaiņu keramikas valodā, kopā un atsevišķi radot jaunas keramikas formas un diskutējot par keramikas nozīmi laikmetīgajā mākslā.

Gads, kura zīmē aizsākas Starptautiskais keramikas mākslas simpozijs Daugavpilī, ir nozīmīgs keramikas nozarei gan Latgalē, gan Latvijā. Pašmāju keramiķu studijai „Latgale” šogad apritēja 35 gadu jubileja, savukārt pašlaik Rotko centrā skatāma izstāde „Ķīpsalas keramika” – tā atspoguļo pagājušā gadsimta otrās puses radošās keramiķu grupas devumu laikmetīgās keramikas tapšanā Latvijā. Neilgi pēc simpozija noslēguma ieskats keramikas mākslas pasaulē turpināsies izstādē „Latvijas laikmetīgā keramika”, kas arī būs skatāma Rotko centrā. Tāpēc Starptautiskajam keramikas mākslas simpozijam CERAMIC LABORATORY šogad tiek piešķirta īpaša pievienotā vērtība – tas ļaus vērtēt Latvijas keramikas mākslas attīstību pasaules mākslas kontekstā. 

 

28. augustā 15.00                     Ukraiņu mākslas zinātnieces Tatjanas Ziņenko (Ukraina) lekcija „Keramikas simpozijs kā mūsdienu kultūras paradigma”

                                Keramikas laboratorija, Hospitāļa iela 8

 

17.00                     Marutas Raudes (Latvija) dekolu un porcelāna apgleznošanas darbnīca (līdzi jāņem glazēti porcelāna trauki (nelieli šķīvji, bļodas vai krūzes))

                                Keramikas laboratorija, Hospitāļa iela 8

 

19.00                     Simpozija cepļu atvēršana

                                Keramikas laboratorija, Hospitāļa iela 8

 

21.30                     Ukraiņu mākslinieka Andreja Sobjaņina keramikas ugunsskulptūras atklāšana

                                Keramikas laboratorija, Hospitāļa iela 8

 

 29. augustā

16.00                     Simpozija noslēguma izstādes atklāšana un dalībnieku sumināšana

                                Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Mihaila ielā 3

 

Izstāde Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāma no 2015. gada 18. augusta līdz 10. oktobrim.

 

28. augustā plkst. 16.00 būs iespēja skatīt Kaijas Sāriaho opera Mīla no tālienes (L'amour de loin) iestudējumu no Somijas Nacionālās operas.

Mīla no tālienes balstīta uz viduslaiku trubadūra Žofrē Rudela (Rudel) stāsta Īsā dzīve (La vida breve) motīviem. Iestudējumā piedalās Somijas Nacionālās operas koris un orķestris diriģenta Esas Pekas Salonena (Salonen) vadībā, solistu vidū kanādiešu baritons Džeralds Finlijs (Finley), somu mecosoprāns Monika Grūpa (Groop) un spožais amerikāņu soprāns Douna Apšova (Upshaw). Ar šo skaudri skaisto mīlasstāstu un tā tapšanas aizkulisēm pirms operas demonstrēšanas iepazīstinās mūzikas žurnālists un eksperts Orests Silabriedis.

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra Bērnu istaba Bērnu zīmējumu konkursa „Pastaiga Daugavpilī” darbu izstāde.

 

ZINĀTKĀRES CENTRS „ZILI BRĪNUMI”

 

Kinoteātra „Renesanse” telpās. 12.00-18.00

Zinātkāre ir ceļš uz zināšanām, bet zināšanas izskaidro brīnumus. Zinātkāres centrs "Zili Brīnumi" piedāvā uz zinātnes principiem balstītu interaktīvu ekspozīciju un iespējas pašiem izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus. Centra apmeklējums būs interesants gan lieliem, gan maziem, bet īpaši tiek gaidīti bērnudārzu vecāko grupu un 1.-7. klašu audzēkņi.  Centrā tiks organizētas arī aizraujošas un izglītojošas nodarbības, demonstrējumi, bērnu nometnes. Būs iespēja organizēt bērnu jubilejas un citus pasākumus.

Šādi bērnu zinātnes centri darbojas gandrīz katrā valstī, un tiem ir nozīmīga loma ne vien šī brīža kontekstā, bet arī ilgtermiņā, domājot par sabiedrības un valsts nākotni, iedvesmojot nākamos zinātniekus un inženierus, kas spēs radīt inovatīvus produktus un pakalpojumus. Biedrībai "V.I.U.C." ir daudzu gadu pieredze šādu centru izveidē un uzturēšanā. "Zili Brīnumi" Daugavpilī ir ceturtais  izveidotais bērnu zinātnes centrs Latvijā. Šāds zinātnes centru tīkls ļauj apkopot spēkus, efektīvāk izmantot resursus un iesaistīties vērienīgāku projektu realizēšanā.

Biļetes jāiegādājas no 4 gadu vecuma 

Pakalpojumu cenas skatiet mājas lapā www.zilibrinumi.lv Daugavpils sadaļā.

 

LATGALES CENTRĀLĀ BIBLIOTĒKĀ:

LCB Abonementā un Lasītavā no 8.augusta līdz 2.septembrim ir skatāma izstāde „Augusts Kristiņš. Akvareļu meistars”. Ekspozīciju veido akvareļi, kas tapuši 20. gadsimta 60.-80. gados. No tiem strāvo svaigums un vieglums, krāsu harmonija rada gaišu, patīkamu noskaņu. Darbi ir sižetiski daudzveidīgi. Mākslinieks ir iemūžinājis Latvijas gleznainās ainavas, vēsturiskas muižu un piļu drupas, kā arī mazpilsētas skatus – ielas, pagalmus, baznīcas. Autora iemīļots sižets ir daba negaisa laikā un īsi pēc tam, kad debesis, koki un gājēji ielās kļūst par dalībniekiem valdzinošā gaismēnu spēlē.

 

 DAUGAVPILS NOVADPĒTNIECĪBAS UN MĀKSLAS MUZEJĀ:

30. augustā plkst 13.00 Ģimenes diena muzejā. Šoreiz mazos un lielos muzeja draugus sagaida aizraujoša tikšanās ar drošsirdīgajiem ugunsdzēsējiem glābējiem.

Daugavpilī pirmoreiz notiks starptautiskā orientēšanās spēle "Skrejošā Pilsēta "

 

Vasaras izskaņā, 29. augustā, Daugavpilī pirmoreiz notiks pilsētas orientēšanās sacensības "Skrejošā Pilsēta". Starts plkst.10.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā.

"Skrejošā Pilsēta" ir projekts ar 15 gadu vēsturi, kas radās Sanktpēterburgā. Tā galvenais mērķis ir ļaut dalībniekiem aktīvās atpūtas veidā izpētīt pilsētvidi un ieraudzīt pilsētu no neierastas puses. Projekta spēlēs svarīga loma ir novadpētnieciskajai sastāvdaļai: dalībnieki ne tikai veic uzdevumus, bet arī uzzina daudz interesantu faktu par pilsētu un atklāj tās jaunos nostūrus.

Dalībnieku galvenais mērķis ir noteiktu pilsētas vides objektu (kontrolpunktu) meklēšana un ar to saistītu uzdevumu veikšana. Sacensībās gadu laikā nostiprinājušās šādas tradicionālās spēles kategorijas: Lauva (pastaigas kategorija, kur laiks distancē netiek ņemts vērā), Eņģelis (transporta kategorija), Jātnieks (kategorija riteņbraucējiem), Sfinksa (kategorija ar uzdevumiem-mīklām), kā arī dažas citas.

"Skrejošā Pilsēta" jau sen ir kļuvusi par populāru atpūtas veidu Krievijas dalībnieku vidū: vairāk nekā 7000 dalībnieku piedalījās šogad ikgadējā lielajā spēlē Maskavā. Sacensību ģeogrāfija arī paplašinās: regulārās spēles notiek ne tikai Krievijas pilsētās, bet arī Somijā un Latvijā, un atsevišķas sacensības rīkotas Tulūzā (Francijā), Stokholmā, Prāgā, Tallinā u.c. Latvijā "Skrejošās Pilsētas" pasākumus rīko kopš 2012. gada: Rīgā ir notikušas jau trīs lielās ikgadējās spēles (2012.-2014.). 2015. g. jūnijā notika arī nelielā tematiska nakts spēle "Zvaigžņu upe" ar rogaininga elementiem. Šogad sacensības paplašina savu ģeogrāfiju Latvijā, un lielā spēle "Skrejošā Pilsēta" nāks Latgalē, valsts otrajā lielajā pilsētā, Daugavpilī.

Spēlē piedalās komandas, kuru sastāvā ir 1 līdz 4 dalībnieki. Tā kā spēle ir starptautiska, dalības maksa ir fiksēta rubļos un ir 1 000 RUB „Jātniekiem” un „Eņģeļiem” un 1 500 RUB „Lauvām”. Ar promo kodu, kas ir pieejams galvenā partnera – Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja – apmeklētājiem, atlaide ir 50%!

Spēles sākums – plkst.10.00, finišs tiek slēgts plkst.19.00. Starta un finiša vieta – Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalms (Rīgas ielā 8).

Sīkāka informācija par spēli ir pieejama projekta mājaslapā:

http://www.runcity.org/lv/events/daugavpils2015/

Uz tikšanos „Skrejošās Pilsētas. Daugavpils” startā 29.augustā!

 

 

Latgales brīvo mākslinieku asociācijas izstāde "Vēsturiskā Daugavpils"

 

2015. gada 5. augustā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, Rīgas 8, notika Latgales brīvo mākslinieku asociācijas izstādes „Vēsturiska Daugavpils” atklāšana.
Latgales brīvo mākslinieku asociācija tika izveidota 2003. gadā. Pašlaik asociācijā darbojas 18 dalībnieku, kas ir gan profesionālie mākslinieki, gan vienkārši mākslinieki amatieri. Asociācijas vadītāja ir Marija Safronova. Radošais kolektīvs aktīvi piedalās kā kolektīvajās, tā arī personālizstādēs. Darbu izstādes ir bijušas ne tikai Latvijā – Daugavpilī, Rīgā, Rēzeknē, Krāslavā, Ilūkstē, Valkā, Viļānos un Ludzā, bet arī Lietuvas pilsētās – Viļņā, Zarasos un Ignalinā. Izstādes „Vēsturiska Daugavpils” darbu autori – Jānis Daukšte, Marija Safronova, Liliāna Čukste, Valentīna Vorotņikova, Anastasija Sazankova un Larisa Sergejeva ir iemūžinājuši gan Daugavpils burvīgos dabasskatus, gan klusās dabas ainas, gan arī nozīmīgākos pilsētas arhitektūras pieminekļus.
Kopumā izstādē ir apskatāmas 25 Daugavpils autoru gleznas, kas atklāj mākslinieku radošo enerģiju, izjūtas un vērtības.
Izstāde būs apskatāma līdz 6. septembrim.

 

P.Hudobčenoka telpisko mākslas darbu izstāde „Dvinskas stāsti”

 

 

Darbojas visas pastāvīgās ekspozīcijas.

 

     

Interesantiem ir iespēja viesoties arī MĀLA MĀKSLAS CENTRĀ, apskatīt centrā izvietotos darbus un izbaudīt podnieku piedāvātās aktivitātes.

 

 

IZSTĀDE „STUDIJAI „LATGALE” – 35”.

 

 Izstādē  plaši parādīts studijas keramiķu daudzpusīgais pienesums podniecības tradīciju saglabāšanā, keramiķu jaunrade un meklējumi profesionālās lietišķās mākslas jomā, laikmetīgā dizaina domāšana, katra studijas meistara individualitāte un savdabība. Izstādes mērķis ir parādīt Daugavpils studijas „Latgale” unikalitāti, kuru veido podniecības vecmeistaru tradīcijas pārņēmušo meistaru kopums, mākslinieki ar lietišķās mākslas vidusskolas un mākslas akadēmijas izglītību, kuri pratuši paturēt savā daiļradē nacionālās reģiona iezīmes, izveidot katrs savu neatkārtojamo rokrakstu un konkurētspējīgi iekļauties pasaules laikmetīgās mākslas plūsmā. Tā nav izstāde par Latgales keramiku, bet keramiku Latgalē.

 

Bibliotēkas darba laiks sestdienās 10.00-17.00, svētdiena un pirmdiena ir brīvdiena

Muzeja darba laiks sestdienās 10.00-18.00, svētdienās 10.00-16.00.

Māla mākslas centra darba laiks sestdienās 12.00-18.00, svētdienās 12.00-16.00

Marka Rotko mākslas centra darba laiks sestdienās 11.00-19.00, svētdienās 11.00-17.00.

Latgales zoodārza darba laiks ir no 10.00- 18.00.

 

SLIDOŠANA LEDUS HALLĒ

Piektdiena: 20:15
Sestdiena: 11:45, 14:15 (ar nūju), 18:00
Svētdiena: 12:15, 13:30 (ar nūju), 15:00, 17:30, 19:00

 

OLIMPISKĀ CENTRA BASEINU KOMPLEKSS

Darba dienās: 09:00-21:00
Brīvdienās:      09:00-21:00

OLIMPISKĀ CENTRA TRENAŽIERU ZĀLE

Darba dienās: 09:00 - 21:00
Sestdienās:     09:00 - 15:00
Svētdiena:       brīvdiena

 

SPORTA PASĀKUMI:

Virslīgas Dublieru čempionāts BFC Daugavpils - 2 - Skonto FC-2

Plkst. 18.00 Stadions "Celtnieks", Jelgavas 7

 

Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa




Atpakaļ