Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Pilsēta | Pilsētas ziņas

Pilsētas ziņas

01-07-2015

Daugavpilī taps moderns, multifunkcionāls veloparks un skeitparks!


 

Lai veicinātu aktīvās atpūtas iespējas pilsētā, jau šajā vasarā Esplanādes teritorijā tiks izbūvētas vairākas unikālas aktīvās atpūtas platformas. Visas zonas tiks projektētas, paredzot dažādu vecuma un prasmju līmeņa apmeklētāju vajadzības. Atšķirīgo segumu dēļ šeit aktīvi varēs atpūsties dažādu veidu velosipēdu braucēji, skeitbordisti, skrituļslidotāji, skrejriteņu cienītāji un citi aktīvās atpūtas piekritēji.  

 

Rudenī paredzēts atklāt ilgtspējīgu pulētā betona seguma skeitparku, kuram blakus atradīsies pirmā asfaltētā velotrase Baltijā. Šāda tipa trases ir unikālas ar to, ka īpašā plānojuma dēļ veidojas nebeidzams brauciens, iekļaujot dažāda izmēra pumpas un virāžas, kuras kombinējot iespējami interesanti lēcieni. Turklāt, trase izmantojama visu bezsniega periodu.

 

Turpinot aktīvās zonas līniju gar ūdenstilpnes ziemeļu krastu, tiks izbūvēts attīstošs piedzīvojumu veloparks, kurā paredzētas dažādu formu un garumu konstrukcijas ar koka segumu, kā arī “šķēršļu elementi”. Šis veloparks ļaus gan pieaugušajiem, gan bērniem uzlabot savas velobraukšanas prasmes, attīstīt koordināciju un spēju rīkoties pareizi ārkārtas situācijās pilsētvidē.

 

Aktivitāšu zonu noslēgs miniatūra versija no velotrases un piedzīvojumu parka, kas tiks īpaši pielāgota mazākiem bērniem. Elementu augstums nepārsniegs 30 centimetrus un papildus tiks domāts par drošību un mīkstu segumu visapkārt.

 

Paralēli aktīvas atpūtas zonām tiks izbūvēta arī pastaigu taka visapkārt ūdenstilpnei, savukārt nākamajā gadā parks tiks apzaļumots un labiekārtots – uzstādīti soliņi, izveidota pludmale, bērnu rotaļu laukums u.c. risinājumi, kas padarīs šo vietu par interesantu galamērķi gan aktīvās atpūtas cienītājiem, gan klusās dabas baudītājiem - kā pilsētas iedzīvotājiem, tā pilsētas viesiem.
Atpakaļ