Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Sākums | Aktualitātes | Tūrisma konference

Tūrisma konference

 

Daugavpilī norisinās III Starptautiskā tūrisma konference (VIDEO)


Kā jūs domājat, cik daudz tūristu ir apmeklējuši Daugavpili viena gada laikā? Pēc šajā jomā strādājošo iestāžu datiem, tai skaitā starptautiskās viesnīcu rezervēšanas sistēmas datiem, - aptuveni 300 tūkstoši cilvēku. Lai arī viesi pie mums uzkavējas vidēji tikai pusotru dienu, tomēr arī pa šo laiku viņi apmeklē muzejus, kafejnīcas, iegādājas suvenīrus. Uzrunājot viesus, Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis uzsvēra, ka šobrīd tūrisms ieguldījumu efektivitātes ziņā atpaliek tikai no naftas ieguves rūpniecības. Starptautiskā konference ir viens no pasākumiem, ko rīko pašvaldība, lai attīstītu šo perspektīvo nozari.

Konferencē piedalās vairāk nekā 200 speciālisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas. Ar starptautiskā tūrisma tirgus tendencēm reģionālajā kontekstā konferences dalībniekus iepazīstināja „National Geographic” žurnāliste Annija Fitzsimona. Viņasprāt, šodien arī neliela pilsēta var piesaistīt viesus, sevišķi tad, ja tai piemīt kāda sava rozīnīte. Ko īpašu viešņa no Amerikas ieraudzīja Daugavpilī?

Jo savdabīgāka ir pilsēta, jo pievilcīgāka tā ir tūristiem. Kāpēc, piemēram, mūsu kafejnīcās  gandrīz netiek piedāvāti vietējie ēdieni? Pirms konferences tika rīkots konkurss par Daugavpils „nacionālā ēdiena” ideju.

Kulināru, viesnīcu konkursi ir sava veida pašvaldības atbalsts to reklamēšanai. Taču šodien ir svarīgi popularizēt visu pilsētu kopumā kā unikālu un interesantu vietu. Domes izpilddirektore Inga Goldberga pastāstīja konferences dalībniekiem par jauno pilsētas zīmolu. Spilgtā zīme simbolizē pilsētas daudzveidību. Bet kā šis simbols var reāli darboties tūrisma sfērā.

Pastāvēja bažas par to, ka sarežģītās politiskās un ekonomiskās situācijas dēļ visas pūles attīstīt tūrismu būs veltīgas. Tomēr nē, pozitīva tendence saglabājas.

 Konferences dalībnieki iepazinās ar Marka Rotko oriģināldarbiem, piedalījās Daugavpils cietokšņa 1.krasta lunetes svinīgajā atklāšanas ceremonijā pēc restaurācijas. Nākamreiz Daugavpilī viņus sagaidīs jauni un interesanti tūrisma objekti.

 

PREZENTĀCIJAS

FOTO

 

III Starptautiskā tūrisma konference

„Daugavpils - 740. Pilsētas jaunā identitāte.”

2015.gada 23.-24. aprīlī, Daugavpils, Latvija

Tuvojas 24.aprīlis, kad Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs vērs durvis  III Starptautiskās tūrisma konferences dalībniekiem, lai iepazīstinātu nozares speciālistus ar Daugavpils pilsētas jauno zīmolu, dažādām tūrisma iespējām, veicinātu Latvijas un ārzemju tūrisma speciālistu sadarbību un tūristu plūsmu uz Daugavpils pilsētu. Konferencei ir pieteikušies jau vairāk kā 220 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Baltkrievijas un Krievijas, tajā skaitā esošie tūrisma nozares speciālisti un jaunie, kas vēl apgūst zināšanas par tūrisma nozari.

            Konferences dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar izcilā, pasaulslavenā abstraktā ekspresionista Marka Rotko oriģināldarbiem un Mākslas centra otrajai dzimšanas dienai veltītajām jaunās sezonas izstādēm, piedalīties restaurētās Daugavpils Cietokšņa 1.krasta lunetes atklāšanas pasākumā, kā arī noskatīties Daugavpils teātra izrādi. Daugavpils III Starptautiskās tūrisma konferences laikā uzstāsies laikraksta „National Geographic” žurnāliste no ASV Annie Fitzsimmons ar lekciju par pasaules tūrisma tirgus aktualitātēm reģionālajā kontekstā. Konferences dalībnieki tiks iepazīstināti ar Daugavpils „nacionālā ēdiena” ideju un Daugavpils zinātnes centra „Zili brīnumi” tapšanas procesu.  Tāpat tiks apbalvoti konkursa „Daugavpils  labākā tūristu mītne 2014” uzvarētāji.

            Konferences gaitai varēs sekot tiešraidē Daugavpils pilsētas domes mājas lapā, http://www.daugavpils.lv.  

            Kontaktinformācija: Olga Tolmačova, Daugavpils pilsētas domes Attīstības departamenta Stratēģiskās plānošanas un starptautisko sakaru nodaļas vadītāja, (+371) 20089634, olga.tolmacova@daugavpils.lv.
 

PROGRAMMA