Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Pilsēta | Pilsētas ziņas

Pilsētas ziņas

31-08-2012

Čehijas Republikas vēstniecība Latvijā piedāvāja Daugavpils projektam ”Laimīgā ģimene” izstādi par nozīmīgo 20. gadsimta čehu mākslinieku Jiržī Trnku


Lai atzīmētu pasaulslavenā čehu leļļu filmu un teātra mākslas meistara, bērnu grāmatu ilustratora un mākslinieka Jiržīja Trnkas 100. dzimšanas gadadienu, šī gada 40. Starptautiskā bērnu mākslas konkursa „LIDICE 2012”, kurā bija apbalvoti arī Daugavpils Mākslas Vidusskolas skolēnu darbi (skaties http://www.mdvv-lidice.cz/en/current/awards/foreign/) konkursa tēma bija izsludināta „Teātris, lelle, pasaka”. Jiržījs Trnka (1912-1969) ir viena no visievērojamākajām 20. gadsimta čehu mākslas telpas personībām, kura pienesums animācijas filmu un ilustrāciju radīšanas jomā ir atspoguļots un pilnībā novērtēts arī pasaules kontekstā. Izstāde iepazīstina ar šī izcilā čehu mākslinieka dzīvi un darbiem, tuvinot skatītāju viņa multimākslinieciskajai personībai kā leļļu un animācijas filmu autoram, gleznotājam, ilustratoram, skulptoram.

     1945. – 1966. gados J. Trnka uzņēma vai izveidoja 31 filmas, tai skaitā, tolaik netipiskās leļļu pilnmetrāžas filmas. Lai izbaudītu viņa meistarību, ir piedāvātas filmas – Vectēvs iestādīja bietes (1945),  Kaislība (1961) un Roka (1965) – filmu kopgarums 36 min. Šo mākslas filmu demonstrēšana ir papildināta ar desmit minūšu garu kinoportretu, kurā redzam Trnku darbā - gatavojot lelles un dekorācijas. Kinoportretā varam sekot šī mākslas žanra skaistumam un grūtumam.  

Izstādi Latvijā finansiāli atbalstīja tulkojumu birojs SIA Skrivanek Baltic.

Septembrī izstāde būs skatāma  Sociālās aprūpes un rehabilitācijas dienas centrā Liepājas ielā 4 katru dienu (izņemot brīvdienas) no plkst. 10.00 līdz 15.00.
Atpakaļ