Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Pilsēta | Pilsētas ziņas

Pilsētas ziņas

26-06-2012

Rīgas tehniskās universitātes (RTU) vadība apliecināja savu ieinteresētību tehnisko kadru sagatavošanā Daugavpilī


Daugavpils Domes vadība kopā ar uzņēmējiem jau vairāk kā gadu aktualizē kadru trūkuma problēmu Daugavpils rūpniecībā. Pilsētas lielāka interese ir, lai Daugavpilī sagatavotu inženiertehniskos kadrus līdz pat diploma saņemšanai, lai jaunie speciālisti paliktu Daugavpilī, jo tagad filiālē mācās tikai 2 kursus.

Ar mērķi apspriest šo jautājumu 26. jūnijā Daugavpili apmeklēja plaša Rīgas tehniskās universitātes delegācija ar rektoru Leonīdu Ribicki vadībā. Delegāciju Domē uzņēma Domes priekšsēdētājas 1. vietnieks Vitālijs Azarevičs un priekšsēdētājas vietniece Līvija Jankovska. Uz sarunu bija aicināti arī Daugavpils metālapstrādes uzņēmumu vadītāji, jo speciālistu trūkumu visasāk izjūt tieši šī nozare. Sarunā piedalījās Lokomotīvju remonta rūpnīcas, Ziegler mašīnbūve, Dauer D un Ditton pievadķēžu rūpnīcas vadība.

Vitālijs Azarevičs uzsvēra, ka Daugavpils gatava izklāstīt savu redzējumu problēmas risināšanai un uzklausīt arī augstskolas piedāvājumu.

RTU rektors Leonīds Ribickis apliecināja, ka augstskola gatava dialogam un ir atvedusi arī konkrētus priekšlikumus.

Domes priekšsēdētājas vietniece Līvija Jankovska izteica pateicību, ka augstskolas vadība atbrauca uz Daugavpili. Viņa uzskata, ka īpaši šobrīd, kad daudz tiek runāts par Latgales attīstību arī izglītībai jāpievērš uzmanība un jānāk pretī reģioniem speciālistu sagatavošanā.

RTU rektors uzsvēra, ka atrisināt problēmu var novēršot divus aspektus: pirmkārt, panākt, valdības labvēlību augstskolu filiāļu attīstībai un dot iespēju ieguldīt filiāļu modernizācijā.

Uz šo brīdi augstskola piedāvā Daugavpilī 3 gadīgu bakalaura programmu metālapstrādē, bez tam aicināja uzņēmumus piedāvāt savas tēmas bakalaura darbiem, vēl viena iespēja- 2,5 gadus ilga programma pēc kuras jaunietis dodas darba tirgū. Tie varētu būt speciālisti celtniecībā, kas ir ļoti pieprasīti, piemēram,  būvdarbu vadītāji. 

Tikšanās laikā notika diskusija par iespēju uzņēmējiem maksāt stipendijas vai dot kredītus, kurus uzņēmums dzēsīs, kad jaunais speciālists sāks darbu uzņēmumā. Uzņēmēji apliecināja, ka ir gatavi tādiem soļiem. Viņi arī apliecināja savu gatavību uz ciešu sadarbību. Tika runāts par iespējām organizēt prakses studentiem, kā arī par citām jauniešu motivēšanas metodēm.

Apsprieda jautājumu arī par ideju likvidēt budžeta vietas augstskolās. Visi klātesošie bija vienprātīgi- budžeta vietām ir jābūt, īpaši pieprasītās specialitātēs.

Skarta bija tēma arī par motivācijas pasākumiem skolās, jo profesijas izvēl e notiek tieši skolas solā. Vitālijs Azarevičs tam piekrīt un uzskata par ļoti svarīgu lietu, tāpēc Daugavpils skolās jau tas tiek praktizēts.

Tikšanās uzskatami parādīja, ka daudzas, pat ļoti samilzušas problēmas var atrisināt sēžoties pie sarunu galda, uzklausot dažādu pušu intereses un atrodot kompromisu, jo mērķis ir viens- kvalitatīvu kadru sagatavošana. Tajā ir ieinteresēta augstskola, pašvaldība un uzņēmēji.

Tikšanās noslēgumā Domes priekšsēdētājas 1. vietnieks Vitālijs Azarevičs  pateicās RTU vadībai par ieinteresētību pilsētas problēmās un par pretim nākšanu un konstruktīvajiem priekšlikumiem.

Informāciju sagatavoja Daugavpils Domes preses sekretāre Līga Korsaka.
Atpakaļ