Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Pilsēta | Pilsētas ziņas

Pilsētas ziņas

31-05-2012

PAS „Daugavpils siltumtīkli” atkārtoti iekļūst Ilgtspējas indeksa sudraba kategorijā


Pašvaldības AS „Daugavpils siltumtīkli” pēc tās snieguma izvērtēšanas piecās ilgtspējīgas darbības jomās šogad iekļuvusi iniciatīvas "Ilgtspējas indekss" sudraba kategorijā, atkārtojot pagājušā gada panākumu.

 

Šogad Ilgtspējas indeksam pieteicās 75 uzņēmumi, no kuriem tika indeksēti 46 dalībnieki. Apliecinājumu par atbilstību Ilgtspējas indeksa bronzas kategorijai saņēma deviņi pretendenti, sudraba kategorijai - 29 pretendenti, zelta kategorijai - septiņi pretendenti, bet platīna kategorijai – viens pretendents.  

 

Balstīts uz starptautiski atzītu metodoloģiju, Ilgtspējas indekss ļauj izvērtēt uzņēmumu darbību piecās jomās – uzņēmuma stratēģija, darba vide, tirgus attiecības, ietekme uz vidi un sabiedrība.

 

Sudraba indekss ir no 60% līdz 79,9% un tajā iekļūst uzņēmumi, kas mērķtiecīgi darbojas, lai īstenotu efektīvu ietekmes auditoriju iesaisti un ieviestu procesus, ar kuriem identificēt un vadīt riskus.

 

„Mēs piedalāmies kopš pirmās reizes, jo par vērtīgāko uzskatam indeksa metodi – to, ka uzņēmumam ir pašam jāizvērtē sava darbība, bet pēc tam to dara eksperti, un ir iespējams iegūt skatu no malas. Vislielākais ieguvums ir rekomendācijas, ko saņemam, - būtībā tā ir skola par velti. Noderīgākie bijuši tieši padomi komunikācijai ar klientiem, tagad spējam labāk pamatot un izskaidrot savas cenas un to veidošanos, tas uzreiz samazina cilvēku neapmierinātību, pārmetumus un neskaidrības,” skaidro PAS „Daugavpils siltumtīkli” valdes loceklis Māris Laudiņš.

 

Ilgtspējas indekss Latvijas uzņēmumiem piedāvā iespēju izmantot stratēģiskās vadības rīku, lai izvērtētu savu darbību, kā arī saņemtu ekspertu ieteikumus turpmākai attīstībai.

Savukārt sabiedrība, valsts un nevalstiskās organizācijas var saņemt uzticamu informāciju par uzņēmuma darbību, novērtējot uzņēmuma pūliņus un ieguldījumu Latvijas attīstībā ilgtermiņā.

 

Ilgtspējas indeksa iniciatori ir nacionālā līmeņa sociālie partneri – Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) un Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK). Indeksa metodoloģiju un projekta vadību nodrošina Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūts.

PAS „Daugavpils siltumtīkli” administrācija


Atpakaļ