Pilsēta | Pilsētas ziņas
Pilsētas ziņas
07-12-2016
DzKSU palīdz iedzīvotājiem atrisināt nesadalītā ūdens patēriņa problēmu (VIDEO)
Daudzdzīvokļu māja Februāra ielā 28 uzbūvēta 1959. gadā, un kopš tā laika šeit nav veikts kapitālais remonts. Tāpēc nav jābrīnās, ka dzīvokļu īpašnieki un Daugavpils dzīvokļu un komunālās saimniecības uzņēmums, kas apsaimnieko šo māju, saskaras ar lielām grūtībām mājas uzturēšanā. Tomēr par vislielāko problēmu ir kļuvis nesadalītais ūdens. Ūdens starpība šeit sasniedz pat 40 %, ņemot vērā, ka pilsētā tie ir vidēji 12 %. Problēma atklāta jau sen, taču līdz šim to nebija izdevies atrisināt. Pat pilnībā atslēdzot ūdeni visā mājā, mājas kopējais ūdens skaitītājs turpināja griezties. Tas ļāva nonākt pie secinājuma, ka caurulē ir izveidojies caurums, pa kuru aizplūst ūdens. Atlika tikai noteikt, kur tieši ir radusies sūce. Problēmu sarežģīja tas, ka mājā nav pagrabu, tāpēc veikt cauruļu vizuālu apskati un noteikt noplūdes vietu nebija iespējams. Aukstā un karstā ūdens apgādes tīkli šajā mājā atradās tieši zem grīdas. Uzņēmuma speciālisti piedāvāja divus problēmas risinājuma variantus: veikt āra darbus vai iekšdarbus.
Ne uzreiz, taču pirmā stāva iedzīvotāji, zem kuru dzīvokļiem atradās caurules, piekrita grīdu atsegšanai, turklāt visās telpās. Sūce tika atklāta vienā no šiem dzīvokļiem. Mēneša laikā caur to zemē notecēja aptuveni 15 kubikmetri karstā ūdens. Vecās caurules mājā tika demontētas, uzstādītas jaunas, pie viena izbūvēta arī cirkulācijas caurule. Slēgtā tipa karstā ūdens apgādes sistēmas gadījumā, kā šajā mājā, ūdeni nācās ilgi noliet un attiecīgi arī vairāk maksāt, tagad par prieku mājas iedzīvotājiem no krāna uzreiz tek karsts ūdens.
Kopējā ūdens skaitītāja rādījumi liecina, ka karstā ūdens patēriņš mājā ir samazinājies par trešdaļu. Dzīvokļos nekas neliecina par veiktajiem remontdarbiem. Visus darbus par summu 4 500 eiro uzņēmums veica saviem spēkiem, izmantojot līdzekļus par mājas apsaimniekošanu. Ar šādu problēmu saskaras daudzu māju iedzīvotāji, to risināt viņiem palīdz DzKSU.
Šīs mājas iedzīvotāju piemērs parāda, cik svarīga ir saimnieciska attieksme pret mājas kopējo stāvokli.
Atpakaļ