Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Pilsēta | Pilsētas ziņas

Pilsētas ziņas

25-01-2011

Martā sāksies tautas skaitīšana


Tautas skaitīšana ir desmitgades nozīmīgākais statistikas projekts, kas tiks īstenots laikā no 1.marta līdz 31.maijam. Tautas skaitīšana nepieciešama, lai iegūtu detalizētu priekšstatu par iedzīvotāju skaitu, sastāvu, nodarbošanos, migrāciju, kā arī par mājokļiem. Iegūtie dati būs nozīmīgs avots valsts politikas plānošanā, uzņēmējdarbībā, zinātnisko pētījumu veikšanā.

Tiek meklēti tautas skaitītāji

Līdz janvāra beigām tiek aicināti pieteikties tautas skaitītāji. Pretendentiem izvirzītās prasības ir  šādas: latviešu un krievu valodas zināšanas, vismaz vidējā izglītība, datorprasmes, komunikācijas prasmes, precizitāte un vēlme strādāt.   

Pirms tautas skaitīšanas uzsākšanas pretendentam būs jāiziet divu dienu apmācības, tautas skaitītāji tiks nodrošināti ar nepieciešamo datortehniku. Tautas skaitītājam būs pašam jāplāno ikdienas maršruti, jāapmeklē mājokļi, jāveic personu un mājokļu uzskaite saskaņā ar tautas skaitīšanas anketām, iegūtie dati precīzi jāievada datorā, atkārtoti jāapmeklē tās mājsaimniecības, kurās personas nav sastaptas pirmajā vai otrajā apmeklējuma reizē, jābūt vienmēr telefoniski sasniedzamiem. Tautas skaitītājam būs jāievēro konfidencialitāte un datu aizsardzības noteikumi. Pieteikties vakancēm var, aizpildot anketu interneta mājas lapā www.cv.lv līdz 31.janvārim.

Aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem

Reģionālie koordinatori aicina iedzīvotājus būt atsaucīgiem, izturēties ar sapratni un nekavēt skaitītāju viņa darba veikšanā. Saskaņā ar Tautas skaitīšanas likuma 9. panta 2. punktu iedzīvotāju pienākums ir sniegt patiesu informāciju pēc skaitītāju pieprasījuma. Sniegtie dati tiks aizsargāti saskaņā ar likumdošanā noteiktajām prasībām. Tautas skaitītāji var apmeklēt mājokļus laikā no plkst. 7.00 līdz 21.00, viņiem jāuzrāda Centrālās statistikas pārvaldes izsniegta apliecība ar fotogrāfiju. Šaubu gadījumā var zvanīt pa bezmaksas tālruni 80000777.

Ko jautās tautas skaitītāji?

Kopumā iedzīvotājiem būs jāaizpilda divas anketas - mājokļa un personas anketa. Mājokļa anketā būs jautājumi par mājsaimniecībās dzīvojošo skaitu, ēkas tipu, piederību, mājokļa platību, ūdens apgādes sistēmu, apkures veidu, labiekārtotību u.c. Savukārt personas anketā būs jautājumi par iedzīvotāju ekonomisko aktivitāti, izglītību, ģimenes stāvokli, nodarbinātību, tautību, pielietojamo valodu un migrāciju. Zīmīgi, ka personas anketā atsevišķa aile atvēlēta latgaliešu valodai, lai uzzinātu šīs valodas lietotāju skaitu. Papildus tiks lūgts sniegt informāciju arī par emigrējušām personām, aizpildot emigrējušas personas anketu. Tas palīdzēs uzzināt reālus datus par izbraukušajiem no Latvijas. Visi dati līdz rudenim tiks apkopoti un tautas skaitīšanas rezultāts būs zināms arī pašiem iedzīvotājiem.

Daugavpilī strādās Tautas skaitīšanas reģionālais ctntrs. Tas atradīsies Daugavpils Domē, Etniskā centra telpās, K. Vlademāra ielā 1.  Tālr. 65404323.  
Atpakaļ