Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!
Pilsēta | Pilsētas ziņas

Pilsētas ziņas

30-05-2016

Daugavpilī notiks mācību marša “Dragoon Ride II” mediju un viesu diena


6.jūnijā Daugavpilī, Vienības laukumā no plkst.12:00 notiks mācību marša “Dragoon Ride II” mediju un viesu diena, kurā piedalīsies aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, ASV vēstniece Latvijā Nensija Bikofa Petita un ASV 2.kavalērijas pulka komandieris, pulkvedis Džons Meijers.

Plkst.12:00 Vienības laukumā notiks pasākuma atklāšana ar svinīgajām uzrunām, savukārt pēc tam līdz plkst.14:00 iedzīvotāji varēs aplūkot ASV un Latvijas tehniku, tai skaitā kājnieku kaujas mašīnas “Stryker”.

Savukārt Maltas iedzīvotājus aicinām apmeklēt tehnikas izstādi pie Maltas vidusskolas no plkst.14:00 līdz 16:00.

Laikā no 6. līdz 8.jūnijam un no 13.līdz 14.jūnijam Latviju šķērsos ASV 2.kavalērijas pulka mācību maršs “Dragoon Ride II”, kas no Vilsekas Vācijā un dosies uz Tapu Igaunijā, lai piedalītos starptautiskajās mācībās “Saber Strike 2016”.

Mācību maršs dosies uz Igauniju divos dažādos maršrutos, katrā pārvietojoties 200 tehnikas vienībām, tai skaitā kājnieku kaujas mašīnām “Stryker”, kas veiks vairāk nekā 2400 kilometru, šķērsojot sešas valstis – Vāciju, Čehiju, Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju. “Dragoon Ride II” mērķis ir pārbaudīt sabiedroto spējas ātri pārvietoties Alianses teritorijā un uzlabot starptautisko sadarbību.

 “Dragoon Ride II” laikā no 6. līdz 8. jūnijam norisināsies Latvijā izvietotās NATO spēku integrācijas vienības darbības izvērtēšana. Latvija kā uzņemošā valsts sadarbībā ar NATO pārstāvjiem izvērtēs vienības līdzšinējo darbību un gatavību īstenot tai dotos uzdevumus. Vienības pamatuzdevums ir veicināt ātru un koordinētu alianses paaugstinātas gatavības spēku izvēršanu Latvijā.  Plānots, ka no šā gada 8.-9. jūlijam Varšavā notiekošajā NATO samitā valstu vadītāji paziņos par visu sešu Eiropas Austrumos izvietoto NATO spēku integrācijas vienību pilnu operacionālo spēju sasniegšanu.

Pirmais mācību maršs “Dragoon Ride” norisinājās 2015.gada martā, kad ASV 2.kavalērijas pulks pēc rotācijas “Atlantic Resolve” devās atpakaļ uz Vāciju.

Mediju ievērībai!

Aicinām apmeklēt “Dragoon Ride” mediju un viesu dienu Daugavpilī, Vienības laukumā 6.jūnijā plkst.12, kur būs iespēja intervēt arī aizsardzības ministru Raimondu Bergmani. Aicinām pieteikt savu dalību pasākumā, rakstot uz e-pastu daina.ozolina@mod.gov.lv un prese@mod.gov.lv

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daina Ozoliņa

AM Militāri publisko attiecību departamenta

Preses nodaļas vecākā referente

Tālrunis: 67335224

E-pasts: daina.ozolina@mod.gov.lv  
Atpakaļ