Jautājumi domei


Uzdod jautājumu!




Pilsēta | Pilsētas ziņas

Pilsētas ziņas

18-03-2016

ATPŪTAS UN IZKLAIDES IESPĒJAS NEDĒĻAS NOGALĒ DAUGAVPILĪ


Nedēļas nogalē Daugavpilī var apmeklēt virkni izstāžu, ko piedāvā Marka Rotko mākslas centrs, Novadpētniecības un mākslas muzejs, Latgales centrālā bibliotēka. Zinātkāres centrs “Zili brīnumi” aicina uz aizraujošām aktivitātēm. Daugavpils cietoksnī var ļauties nesteidzīgām pastaigām. Ir iespēja apmeklēt daudzus sporta pasākumus, atpūsties un sportot. Dabas mīļotāji var doties uz Zooloģisko dārzu.

18. martā Krievu kultūras centrs

(Varšavas iela 14)

16:00 Kazaku dziesmas un romances vakars

Ieeja bez maksas

20. martā Baltkrievu kultūras centrs

(Smilšu iela 92, 305. kab.)

15:00 Nadeždas Svirkovičas performance

Nadežda Svirkoviča dzied baltkrievu ansambļos „Kupaļinka” un „Spadčina”, ir baltkrievu kultūrizglītības biedrības „Uzdim” biedrs. Ar leļļu tamborēšanu sāka nodarboties samērā nesen, un šī nodarbe Nadeždu tā aizrāva, ka tagad viņa velta šai nodarbei visu savu brīvo laiku.

Adītais un tamborētais audums ir pazīstams kopš seniem laikiem. Tamborēšana ir viens no senākajiem rokdarbu veidiem. Viss sākās ar salvetēm, galdautiem, aizkariem. Mūsdienās tamborēšana ir ļoti populāra un mīļāka nodarbe, jo iemācīties tamborēt nav tik grūti, kā adīt. Pēdējā laikā tamborē arī suvenīrus, lelles u.c.

Pasākumā, kas notiks svētdien, 20.martā plkst.15.00 Baltkrievu kultūras centrā (Daugavpils, Smilšu iela 92, 3.stāvā 305.kab.) jūs redzēsiet ne tikai ļoti oriģinālas, skaistas un amizantas lelles, bet arī jūs iepazīstinās ar tamborētu apģērbu un aksesuāru kolekciju. Dzirdēsiet brīnišķīgas dziesmas un dzeju. Nāciet, jūs gaida daudz interesanta!

Tamborētu leļļu un salvešu izstādi var apskatīt līdz 2016.gada 4.aprīlim.

 

 

Daugavpils mūzikas bārā „Artilērijas Pagrabi” sestdien, 19. martā uzstāsies jazz / soul duets KACIDABI, kura sastāvā ir Katrīna Cīrule (vokāls) un Dāvis Bindemanis (taustiņi).

Katrīna Cīrule - viena no vadošajām solistēm jau 14 gadus Latvijas lielākajā gospelkorī – Rīgas Gospelkorī. Viņa debitēja kā solo māksliniece 2007. gadā, izpildot soulful house žanru. Kopš tā laika ir sadarbojusies ar dažādiem mūziķiem, kā arī piedalījusies vairākos TV šovos: „Latvijas Talants 2008 (LTV1)”, „Koru Kari 3” (2013) (TV3). 2014. decembrī viņa izcīnīja 2.vietu un skatītāju simpātiju balvu talantu šovā „Rādi, ko vari” (RigaTV24).

Savu autordziesmu „Bass (I love it)” izpildījusi tiešraidē "Eurovision" atlases „Supernova 2015” TOP 20 konkursā (LTV1).

2015. gada oktobrī sadarbībā ar Normundu Rutuli un zviedru Hans Antehed Trio laidusi klajā albumu „Vēstule Meitenei” un sniegusi 15 koncertus visā Latvijā.

2016. gada februārī izpildījusi solo kopā ar Profesionālo pūtēju orķestri „Rīga” Lielajā Ģildē.

Koncerts 19. martā „Artilērijas Pagrabos” (Rīgas iela 22, Daugavpils) sāksies 22:00, ieejas maksa koncertā 3.00 eur, skolēniem un studentiem 1.50 eur.

 

18. martā Daugavpils Kultūras pils Lielā zāle

18:00 Dmitrijs Kuklačovs ar programmu “CATS SHOW”

Biļešu iegādes vietas: www.bilesuserviss.lv

19. martā Daugavpils Kultūras pils Lielā zāle

18:00 NIKOLAJS SMOLINS UN NATALIJA RAISKAJA

Koncertā  “Mīlestības okeāns”

Biļešu iegādes vietas: Daugavpils Kultūras pils kase, TC „Ditton Nams” kase, TC „Solo” Biļešu serviss kase, www.bilesuserviss.lv

No 15. līdz 20. martam Latvijā viesojas ASV hip-hop deju grupa “Soul Street Dance” no Hjūstonas. Grupas vizīte Latvijā notiek ar ASV vēstniecības Latvijā atbalstu. Piektdien, 18. martā, plkst. 17.00, Daugavpils kultūras centrā “Vārpa” notiks “Soul Street Dance” koncerts (ieejas maksa – 3 eiro, studentiem un ģimenēm ar bērniem – atlaides). Savukārt sestdien, 19. martā, plkst. 11.00 “Soul Street Dance” savu vizīti noslēgs ar deju meistarklasi “STOPTIME” deju studijā (18. novembra ielā 18a, Daugavpilī). Visi interesenti aicināti apmeklēt deju meistarklasi bez maksas.

Deju grupa “Soul Street Dance” ir uzstājusies gan ASV, gan starptautiskā mērogā. Pateicoties dejotāju tehniskajām un mākslinieciskajām prasmēm, kā arī humoram un aktiermeistarībai, katrs priekšnesums demonstrē izcilu sniegumu. Sīkākas

IZRĀDES

18. martā Daugavpils teātris

18:30„Kazanova. Henrieta. Venēcija”

Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā www.bilesuparadize.lv

19. marts Daugavpils teātris

18:00 I.Buņins TUMŠĀS ALEJAS

Stāsti par mīlestību

Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā www.bilesuparadize.lv

Ekskursijas Daugavpils skrošu rūpnīcā

 Brīvdienās plkst. 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, Varšavas iela 28, Daugavpils

Informācija: www.dsr.lv

 

ROTKO MĀKSLAS CENTRĀ

 

 Juris Gagainis

KUĢI PIESTĀJ DINABURGĀ

 Juris Gagainis ir izsmalcināti perfekts amatā, nerimstošs meklējumos, dzejisks iztēlē.

 

Juris Gagainis dzimis 1944. gada 26. septembrī Rīgā, kur abi ar dvīņumāsu tekstilmākslinieci Anitu Celmu auga kolorītā strādnieku rajonā pie dzelzceļa un “Russo-Balt” rūpnīcas. Šeit arī radās aizraušanās ar tehniku un spēja atklāt tās detaļu tēlainību. Senču amatnieku gars un mātes gudrie pamudinājumi palīdzēja attīstīties bērnu talantam.

 Arodskola deva Jurim Gagainim instrumentu atslēdznieka iemaņas, tad sekoja dienests armijā un aviācijas skola, Rīgas Lietišķās mākslas vidusskola, bet 1973. gadā ar izcilību absolvēts Tallinas Mākslas institūts. 

 Jura Gagaiņa mīlestība uz peldošo tehniku uzdīga 1960. gadu beigās Bolderājā. Tur draugu ģimenes atmiņās vēl bija dzīvs “cara laiku” kapteinis Miķelis Žagata, tur bija jūrnieku lietas, arī lāde, mīļi saukta par pūriņu vai zārciņu, jo noderēja, lai jūrā apglabātu krastu nesasniegušo saimnieku.

 Cilvēka darinātā metāla čaulā peldēt starp divām stihijām un divām mūžībām – tas taču ir bezgalīgs stāsts, kas līdz ar Jura Gagaiņa kuģiem uz brīdi noenkurots Daugavpils cietoksnī. Ieskatieties, kā iezib spožais pret matēto, cik krāšņas faktūras dod īstā brīdi apturēts karstums, kā pret smalkajām detaļam silti mirdz mazie Anitas Celmas gobelēni, – un jūs arī būsiet tai stāstā iekšā.

 

 UZ LIELĀS DZĪVES TRASES

20. gadsimta sešdesmito gadu grafiskā valoda

 

Latvijā arī padomju periodā tika radītas izcilas grafiskās kultūras vērtības. Izstāde ”Uz lielās dzīves trases. 20. gadsimta sešdesmito gadu grafiskā valoda” dod iespēju iepazīties ar 20. gs. 60. gadu priekšmetisko vidi, kas spilgti raksturo tā laika sabiedrības jaunos estētiskos ideālus – praktiski visās dekoratīvi lietišķās mākslas jomās dominējošais kļuva “lineāri ģeometriskais” stils. Ideālu maiņu lielā mērā noteica ekonomikas, tai skaitā vieglās rūpniecības attīstības strauji pieauguma tempi, kosmosa apgūšana, zinātniski tehniskais progress.

Kā zināms, tieši 1960. gados PSRS un, protams, Latvijā jūtami pieauga mākslinieka noformētāja loma rūpniecībā. Sadarbībā ar inženieri konstruktoru un tehnologu, lietojot modernos materiālus, viņam bija jārada mākslinieciski kvalitatīvi plaša patēriņa preču paraugi, kas atbilstu masveida ražošanas prasībām, pasaules standartiem un aktuālām modes vēsmām. Šādi augsti kritēriji tika izvirzīti arī lietišķai grafikai. Kļuva aktuāli veidot vienotu grafiskā noformējuma paketi – top daudzu uzņēmumu, veikalu „firmas” zīmes, iepakojumu dizains, kas veicināja gan produkcijas, gan pašas iestādes atpazīstamību sabiedrībā. Šīs desmitgades sadzīves priekšmetiem raksturīgas neordināras formas, ko papildina spilgti krāsu salikumi un līdz minimumam reducēts, ģeometriski stilizēts zīmējums. 

Tāpat 20. gadsimta 60. gadu keramika, porcelāns un tekstilmāksla atspoguļo šīs tendences. Darbu kompozīcijās plaši tika pielietots izteikti lineārs zīmējums abstrahētu dabas tēlu radīšanai. Šādu pavērsienu nenoliedzami sekmēja politiskā klimata izmaiņas PSRS – tā saucamais Hruščova „atkusnis”, kad māksliniekam tika piešķirta nosacīti brīvāka radošo izpausmju amplitūda visās mākslas nozarēs.

Dekoratīvās mākslas priekšmeti, grafiskā dizaina paraugi, autoru skices, poligrāfiski tiražēti izdevumi, plakāti, pastkartes un interjeru fotogrāfijas apliecina 20. gs. 60. gadu grafiskās valodas – „lineāri ģeometriskā” stila visaptverošo klātbūtni kā cilvēka ikdienā, tā arī praktiski visās mākslinieciskās jaunrades jomās. Plašais eksponātu klāsts atlasīts no Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja, Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas, Latvijas Arhitektūras muzeja, Latvijas Mākslas akadēmijas Informācijas centra, Keramikas un Tekstilmākslas nodaļas fondiem, Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Latvijas Valsts arhīva krājuma, darbu autoru un privātām kolekcijām kā arī no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra krājuma

 

No 5. februāra līdz 10. aprīlim jauna izstāžu sezona.

No  5. februāra līdz 10. aprīlim Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā skatāmas trīs jaunas izstādes – Jāņa Murovska izstāde NEIZPROTAMĀ ATTĀLUMA SAJŪTA, UPB mākslas kolekcijas izstāde CETURKSNIS un Irīnas Ošlejas izstāde KLERKOPOLĒ? 

Jaunā izstāžu sezona piedāvās apmeklētājiem apskatīt daudzveidīgos mēdijos rādītos māksla darbus, ko radījuši pazīstami Latviešu mākslinieki.

UPB holdinga laikmetīgās mākslas darbu kolekcijas izstādē CETURKSNIS ir apskatāmi veselas mākslinieku plejādes - Ilmāra Blumberga, Edvarda Grūbes, Edgara Vērpes, Egila Rozenberga, Helēnas Heinrihsones, Ivara Heinrihsona, Ievas Maurītes, Intas Celmiņas, Edvarda Grūbes, Ilzes Avotiņas, Aijas Zariņas, Frančeska Kirkes, Ievas Iltneres, Daces Lielās, Ģirta Muižnieka, Sandras Krastiņas, Normunda Brasliņa, Barbaras Gailes un daudzu citu ievērojamu mākslinieku darbi. UPB holdings 2016. gadā atzīmē savas dibināšanas 25. jubileju. Tas ir gadsimta ceturksnis. Kā saka Uldis Pīlēns, UPB holdinga padomes priekšsēdētājs: “Mēs neesam klasiskie kolekcionāri. Pēc būtības šī kolekcija ir mūsu pašu sirds paplašinājums – kā mēs subjektīvi tveram pasauli, kā redzam sev apkārt mūsu pašu laikabiedru radītās vērtības.”

Jāņa Murovska izstāde NEIZPROTAMĀ ATTĀLUMA SAJŪTA skatāmi darbi, kas veidoti sietspiedes tehnikā. Pats mākslinieks apgalvo: “Telpiskā orientācija ir dabas dota maņa. Darbos, kur neparādās telpiskie orientieri – burti, horizonts utt. –, darba darīšanas virzienu nosaka intuīcija vai paredzamās vizuālās kvalitātes. Vai tas ir plūdums vai kritums.”

Irīnas Ošlejas izstādē vārds „Klerkopolis” apvieno sevī vārdus „klerks” un polis, kas tulkojumā no grieķu valodas nozīmē „pilsēta”. Vārds „klerks” - kantorists, rakstvedis, sīks ierēdnis. Ideja, kas apvieno ierēdņu un administratīvo darbinieku darbību citadelē - pilsētu pilsētā, lieliski saskan ar vietu, kur notiek izstāde, jo arī Dinaburgas cietoksnis ir pilsēta pilsētā, tiesa, te nenotiek birokrātiskās sistēmas virzība, bet gan kultūras procesu attīstība, kas lieliski kontrastē ar Irīnas Ošlejas lielformāta darbu, kas veidots kā scenogrāfija izrādei, ko apmeklētāji varēs arī baudīt kā veiksmīgu izstādes papildinājumu videoformātā.

 

Plašāka informācija par Marka Rotko mākslas centra izstādēm pieejama centra mājaslapā- http://www.rothkocenter.com/rmc/ekspozicijas.

 

No 8. decembra Marka Rotko mākslas centra pētnieciskajā zālē (A Sektorā) būs apskatāma jauna, māksliniekam Markam Rotko veltīta ekspozīcija. Tā nomainīs skatītājiem iepriekš piedāvāto ekspozīciju “ROTKO MEMORIĀLAIS PORTFOLIO”, ko veidoja 13 slavenu britu mākslinieku grafikas darbu kolekcija. 

Jaunā ekspozīcija sniegs skatītajiem pilnīgāku priekšstatu par Marka Rotko daiļrades sirreālisma un klasisko periodu. Izstādē būs skatāmas Rotko darbu reprodukcijas, veidotas saskaņā ar mākslas darbu oriģināliem, uz audekla un papīra. Ekspozīcija ļaus mākslas centra apmeklētajiem iepazīties ar Rotko nozīmīgām grāmatām un uzzināt, kādu mūziku slavenais mākslinieks klausījās savā darba studijā. Īsfilma, ko izveidojis Modernās mākslas muzejs Ņujorkā, ļaus iedziļināties Rotko gleznu tapšanas procesā un uzzināt vairāk par to, cik unikāla un darbietilpīga bija mākslinieka izmantotā tehnika, gleznojot klasiskā perioda darbus.

Jaunā ekspozīcija Marka Rotko mākslas centra pētnieciskajā zālē būs apskatāma līdz 2016. gada 10. aprīlim.

 

Līdz aprīlim skatāma Matiasa Jansona izstāde

"SKULPTŪRAS"

Beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Tēlniecības nodaļu (1999.) Latvijas mākslinieku savienības biedrs (kopš 2003.).

Regulāri piedalās izstādēs, simpozijos un citos mākslas projektos Latvijā un ārzemēs.

Dažādu skulptūru autors pilsētvidē un interjeros. Pārsvarā strādā savā tēlnieka darbnīcā Cēsīs, ,,Siļķēs,, - ko izveidojis un kur strādājis vectēvs prof. Kārlis Jansons, kā arī vecāki tēlnieki Maija Baltiņa un Andrejs Jansons.  Kultūras biedrības ,,ArtCēsis,, līdzdibinātājs (2011.).

  ,,Matiass Jansons savus darbus kaļ granītā, cērt kaļķakmenī, dolomītā, līmē un griež no kūdras klucīšiem un vēl citiem materiāliem. Mākslinieks ļaujas arī fotogrāfijas valdzinājumam. Plašās dažādo izvēlēto materiālu faktūru spēles amplitūda profesionāli virtuozi nostrādātās formās ļauj Matiasam grodi ieskatīties gan modeļu, gan paša pārdzīvojumos un emocionālo brīžu izjūtās. Viņa radīto darbu izteiksmes galvenais vadmotīvs ir forma un kustība, abstrahētu sievietes un zivs tēlu formu plastiskā saspēlē. Skulptūras ikvienam skatītājam, atbilstoši savām sajūtām,sniedz iespēju brīvam interpretējošas fantāzijas peldējumam starp sievietēm un zivīm. Lai sajūtas būtu harmoniski pilnīgas, klāt jāpieliek vēl Matiasa Jansona fotogrāfija, kuras atšķirībā no tēlniecības izstaro tādu kā holivudisku mirdzumu un brīžiem var likties visai mulsinošas. Fotografējot mākslinieks meklē gan formas, gaismēnu un līniju ritmu saskaņu, gan vienlaikus grib ar darbiem sabiedrībā konkurēt ar izklaidi, atpūtu, komerciju un tamlīdzīgām funkcijām. Tā atklājot savas mākslas tēlu sarežģīti pretrunīgo emocionalitāti, Matiass Jansons plastiskā formā akcentē intriģējoši noslēpumainu stāstu par mākslu kā dzīves konversiju... ,,

 

ZINĀTKĀRES CENTRS „ZILI BRĪNUMI”

 

Centrs darbojas kinoteātra „Renesanse” telpās. 12.00-18.00

Zinātkāre ir ceļš uz zināšanām, bet zināšanas izskaidro brīnumus. Zinātkāres centrs "Zili Brīnumi" piedāvā uz zinātnes principiem balstītu interaktīvu ekspozīciju un iespējas pašiem izmēģināt dažādas tehnoloģijas un pārbaudīt dabas likumus. Centra apmeklējums būs interesants gan lieliem, gan maziem, bet īpaši tiek gaidīti bērnudārzu vecāko grupu un 1.-7. klašu audzēkņi.  Centrā tiks organizētas arī aizraujošas un izglītojošas nodarbības, demonstrējumi, bērnu nometnes. Būs iespēja organizēt bērnu jubilejas un citus pasākumus.

 

Šādi bērnu zinātnes centri darbojas gandrīz katrā valstī, un tiem ir nozīmīga loma ne vien šī brīža kontekstā, bet arī ilgtermiņā, domājot par sabiedrības un valsts nākotni, iedvesmojot nākamos zinātniekus un inženierus, kas spēs radīt inovatīvus produktus un pakalpojumus. Biedrībai "V.I.U.C." ir daudzu gadu pieredze šādu centru izveidē un uzturēšanā. "Zili Brīnumi" Daugavpilī ir ceturtais  izveidotais bērnu zinātnes centrs Latvijā. Šāds zinātnes centru tīkls ļauj apkopot spēkus, efektīvāk izmantot resursus un iesaistīties vērienīgāku projektu realizēšanā.

 

Biļetes jāiegādājas no 4 gadu vecuma.

 

Pakalpojumu cenas skatiet mājas lapā www.zilibrinumi.lv Daugavpils sadaļā.

 

Zinātkāres centrs "Zili Brīnumi" Daugavpils aicina bērnus uz izzinošām un radošām darbnīcām:

 

Zinātkāres centrs "Zili Brīnumi" Daugavpils

Vienības iela 30, Daugavpils

Darba laiks: 12:00 - 18:00, bez brīvdienām

Sekojiet līdzi aktualitātēm http://facebook.com/ZiliBrinumiDaugavpils 

 

LATGALES CENTRĀLĀ BIBLIOTĒKĀ:

 

 Latgales Centrālās bibliotēkas Periodikas lasītava

 Daugavpils 3. vidusskolas skolēnu darbu izstāde "Speaking art".

 

 Latgales Centrālās bibliotēkas  abonementā tiks  Baibas Priedītes personālizstāde “ar Krāsām”. Tajā  apskatāmi mākslinieces radītie akvareļi.

Baibas Priedītes akvareļgleznojumi galvenokārt ir bezpriekšmetiskas kompozīcijas, kurās, risinot krāsu laukumu izkārtojumu, tiek panākta daudzveidīga toņu nianšu un formu savstarpēja saspēle. Darbos apzināti netiek izmantota līnija, lai kaut ko akcentētu vai izceltu, tādā veidā saglabājot tikai un vienīgi glezniecisko izteiksmi. Baiba atzīst, ka lielu uzmanību pievērš detaļām, kas kā apzināti, tā nejauši ir veidotas drīzāk kā tehniskas dabas momenti, nevis priekšmeti vai tēli: “Detaļas manos gleznojumos nespēlē sižeta lomu bet ir kā satura elementi katrā darbā.” Raksturojot savu daiļradi, māksliniece atzīst: “Man svarīgs ir gan darba process – baudījums gleznojot, gan iznākums – piesaiste skatītājam, rosinot uz iedziļināšanos un iespēju ieraudzīt turpinājumu…”

 Cienījamie bibliotēkas lietotāji! No 17. februāra ASV Informācijas centrs strādā pēc šāda darba grafika:

Pirmdiena, Svētdiena          slēgts
Otrdiena        11.00-17.30
Trešdiena      11.00-17.30
Ceturtdiena   11.00-17.30
Piektdiena     11.00-17.30
Sestdiena      10.00-17.00

·         Bērnu bibliotēkā “Zīlīte”  klubiņš “Brīvdienas bez garlaicības”

Klubiņš “Brīvdienas bez garlaicības” pašiem mazākajiem LCB filiāles Bērnu bibliotēkas “Zīlīte” lietotājiem. Atbilstoši vecumposmam bērniem tiks piedāvātas izzinošas, aktīvas un radošas nodarbības, kas dos iespēju ne tikai piedzīvot lasītprieku, bet arī, visiem kopā līdzdarbojoties, papildināt zināšanas. Pievienojieties mūsu pulkam! Turpmāk tiekamies katru sestdienu plkst. 11.00 Pasaku namiņā.

 

 DAUGAVPILS NOVADPĒTNIECĪBAS UN MĀKSLAS MUZEJĀ:

 20.martā, pirmssvētku nedēļā, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina uz kārtējo ĢIMENES DIENU. Mazajiem un lielajiem vēstures un mākslas cienītājiem būs lieliska iespēja apskatīt muzeja ekspozīcijas un tikties ar talantīgo kokamatnieku Vladimiru Piperu.

 

Pavasarī, kad daba mostas un uzplaukst visā krāšņumā, cilvēka sirds alkst pēc smalkā skaistuma, kas atrodams ik uz soļa. Taču ne tikai daba ir spējīga uz brīnumskaisto lietu radīšanu – tas ir pa spēkam ikvienam no mums. Atliek vien ļaut iedegties radošai dzirkstij un pielikt nedaudz pūļu.

Lielisks cilvēka roku radītā krāšņuma paraugs ir Daugavpils 10. vidusskolas kokamatniecības pulciņa (vad.-Vladimirs Pipers) dalībnieku darbu izstāde “Kokamatniecība miniatūrā”, kas tiek eksponēta muzejā. Ģimenes dienas dalībniekiem būs unikāla iespēja ne vien apskatīt šo un daudzas citas interesantas izstādes, bet arī tikties ar talantīgo mājturības skolotāju un kokamatniecības pulciņa vadītāju Vladimiru Piperu, kurš atklās daudzus kokamatniecības mākslas noslēpumus.

Ģimenes dienas sākums un tikšanās ar V.Piperu izstādē “Kokamatniecība miniatūrā”– plkst.13.00, pēc tam visiem muzeja apmeklētājiem būs iespēja apskatīt ekspozīciju “Daugavpils novada kultūrvēsture”, interjera izstādi “Pagātnes reveranss”, izstādi “Ceļš uz dievnamu”, izstādi “Nauda ar Latvijas dvēseli. Lats”, dabas ekspozīciju, kā arī mākslinieku grupas "Pazarh" izstādi "Kā dzimst Gaisma..."

Ieejas biļete: EUR 1,42 visai ģimenei neatkarīgi no cilvēku skaita.

 

Izstāde „Holokausta piemiņa Latvijā laika gaitā. 1945.-2015. gads”

No 2016.gada 16.marta līdz 26.martam Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā skatāma muzeja "Ebreji Latvijā"/”Yad Vashem” izstāde „Holokausta piemiņa Latvijā laika gaitā. 1945.-2015. gads”.

Izstāde „Holokausta piemiņa Latvijā laika gaitā. 1945.-2015. gads” stāsta par piemiņas vietu meklēšanu, apzināšanu un labiekārtošanu gan apstākļos, kad Holokausts bija noklusēts temats, gan mūsdienās, par aktīvistu cīņu par bojāgājušo piemiņu un skarbās vēstures adekvātu un godīgu reprezentāciju sabiedrībā. Izstāde rāda ne tikai dažādas pieejas piemiņai Latvijā gandrīz 70 gadu garumā, bet arī atspoguļo piemiņas pasākumu „mehānismus” – kā aktīvisti pieņēma lēmums, kā notika viņu komunikācija ar varas pārstāvjiem, kāda bija varas pārstāvju reakcija, kas to ietekmēja un kā tā ietekmēja piemiņas pasākumu gaitu.

Jau drīz pēc Otrā pasaules kara beigām ir iezīmējušās atšķirīgas tendences attiecībā uz upuru pieminēšanu. No vienas puses, stāsts par nacistu noziegumiem bija svarīga sastāvdaļa no oficiālā vēstījuma par karu, no otrās puses valsts iestādes krietni lielāku uzmanību pievērsa kara militārajiem aspektiem un tātad – kritušo karavīru pieminēšanai. Paralēli Holokaustu pārdzīvojušajiem ebrejiem – gan atjaunotām kopienām, gan indivīdiem – bieži vien bija svarīgi pārapbedīt noslepkavotos tuviniekus ebreju kapsētā. Savukārt jau 1940. gadu nogalē vara sāka ar aizdomām skatīties uz vietējo aktīvistu rīcību, redzot tajā izaicinājumu savam monopolam uz piemiņu, un centās pārņemt iniciatīvu savās rokās. Šīs sarežģītas attiecības, ko 1960. gados pasliktināja arī politiskie apstākļi, noteica Holokausta pieminēšanas kontekstu līdz pat Atmodai. Tomēr bieži vien pieminēšanas praksi konkrētajā vietā noteica ne tikai valsts politika, bet arī pušu savstarpējās attiecības. Kopš Atmodas situācija ir pamatīgi mainījusies, un šodien vairākumā no vairāk nekā 200 slepkavības vietām ir uzstādītas piemiņas zīmes, lielā mērā pateicoties sadarbībai starp ebreju kopienām, vietējiem aktīvistiem un pašvaldībām.

 

 

2016.gada 20.martā, pirmssvētku nedēļā, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina uz kārtējo ĢIMENES DIENU. Mazajiem un lielajiem vēstures un mākslas cienītājiem būs lieliska iespēja apskatīt muzeja ekspozīcijas un tikties ar talantīgo kokamatnieku Vladimiru Piperu.

 

Pavasarī, kad daba mostas un uzplaukst visā krāšņumā, cilvēka sirds alkst pēc smalkā skaistuma, kas atrodams ik uz soļa. Taču ne tikai daba ir spējīga uz brīnumskaisto lietu radīšanu – tas ir pa spēkam ikvienam no mums. Atliek vien ļaut iedegties radošai dzirkstij un pielikt nedaudz pūļu.

Lielisks cilvēka roku radītā krāšņuma paraugs ir Daugavpils 10. vidusskolas kokamatniecības pulciņa (vad.-Vladimirs Pipers) dalībnieku darbu izstāde “Kokamatniecība miniatūrā”, kas tiek eksponēta muzejā. Ģimenes dienas dalībniekiem būs unikāla iespēja ne vien apskatīt šo un daudzas citas interesantas izstādes, bet arī tikties ar talantīgo mājturības skolotāju un kokamatniecības pulciņa vadītāju Vladimiru Piperu, kurš atklās daudzus kokamatniecības mākslas noslēpumus.

Ģimenes dienas sākums un tikšanās ar V.Piperu izstādē “Kokamatniecība miniatūrā”– plkst.13.00, pēc tam visiem muzeja apmeklētājiem būs iespēja apskatīt ekspozīciju “Daugavpils novada kultūrvēsture”, interjera izstādi “Pagātnes reveranss”, izstādi “Ceļš uz dievnamu”, izstādi “Nauda ar Latvijas dvēseli. Lats”, dabas ekspozīciju, kā arī mākslinieku grupas "Pazarh" izstādi "Kā dzimst Gaisma..."

Ieejas biļete: EUR 1,42 visai ģimenei neatkarīgi no cilvēku skaita.

Esiet laipni gaidīti!

Daugavpils 10. vidusskolas kokamatniecības pulciņa dalībnieku darbu izstāde „Kokamatniecība miniatūrā”

 

Mākslinieku grupas "Pazarh" izstāde "Kā dzimst Gaisma...

Pazarh” (“Пазарх”) ir domubiedru grupa no Latvijas, Gruzijas un Krievijas, ko jau daudzus gadus vieno radošums tā visdažādākajās izpausmēs. Kā izstādes ievadā norāda paši autori — grupas nosaukumam nav nekā kopīga ar vārdiem vai apzīmējumiem.. ““Pazarh” — tas ir kaut kas, kas pēc skanējuma vislabāk atspoguļo mūsu darbības un centienus. Mūsu radošās izpausmes ir ļoti dažādas — sākot ar gleznām līdz pat koka skulptūrām. Mūsu pirmās izstādes pamatā bija Altaja skiču sērija. 1999.gada augustā Novosibirskā tika izstādīti panno, batikas darbi, pastelis un filcs. Līdz šim grupa rīkojusi izstādes Tbilisi, Rīgā, Daugavpilī, Krimuldā, Vladivostokā, Dienvidsahalīnā, Nahodkā, Maskavā, Vladimirā, Valkā un citur. Līdztekus izstāžu darbībai mēs radām ikonas, baznīcu projektus, interjera priekšmetus un pat bērnu šūpulīšus. Grupas māsliniecisko rokrakstu varētu dēvēt par Bērnu realitāti, kas iemiesota formā. Izstādes ietvaros skatītājs tiek aicināts veidot dialogu ar izstādīto priekšmetu. Mūsu darbos īpaši svarīga ir materiāla kvalitāte, tādēļ savos darbos mēs izmantojam tikai dabiskus materiālus — akmeni, koku, vilnu, zīdu un metālu. Tā kā grupā darbojas dažādu profesiju pārstāvji, tas ļauj dziļāk izprast Notiekošā būtību un atklāt to pilnībā” – stāsta radošās grupas pārstāvji.

 

·         1991.gada barikāžu aizstāvju atcerei veltīta T.Rudāna fotoizstāde no muzeja krājuma “1991.gada janvāri atceroties

 

 

Eiropiete, imigrante, sieviete, gleznotāja, kas domāja savu glezniecisko domu – neatkarīgu no mākslas pasaules modes virzieniem. Māksliniekam visinteresantākā, visnozīmīgākā ir paša radošā domāšana. Tā var būt nebeidzama...”                                                                                                        Daina Dagnija

 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā t atklāta Dainas Dagnijas glezniecības izstāde „Par zemi, par jūru, par mums...”.

Interesantiem ir iespēja viesoties arī MĀLA MĀKSLAS CENTRĀ, apskatīt centrā izvietotos darbus un izbaudīt podnieku piedāvātās aktivitātes.

 

Bibliotēkas darba laiks sestdienās 10.00-17.00, svētdiena un pirmdiena ir brīvdiena

Muzeja darba laiks sestdienās 10.00-18.00, svētdienās 10.00-16.00.

Māla mākslas centra darba laiks sestdienās 12.00-18.00, svētdienās 12.00-16.00

Marka Rotko mākslas centra darba laiks sestdienās 11.00-19.00, svētdienās 11.00-17.00.

Latgales Zoodārzs

Vienības iela 27, Daugavpils

Informācija: www. http://latgaleszoo.biology.lv/

Latgales zoodārza darba laiks ir no 10.00- 18.00.

 

Kinoteātris “Silver Screen”,  Cietokšņa iela 60, Daugavpils

Informācija par kino seansu laikiem un valodām: www.silverscreen.lv

 

Informācija: https://www.facebook.com/queenclublatvia/

 

SLIDOŠANA LEDUS HALLĒ

Daugavpils Ledus halle aicina uz nakts diskotēkām uz ledus

Daugavpils Ledus halle aicina visus interesentus uz nakts diskotēkām uz ledus!

Ledus halle šogad piedāvā lielisku  vakara pavadīšanas veidu – slidošanu uz ledus jautras mūzikas pavadījumā. Nakts diskotēkas laikā darbosies arī bufete.

Ieeja atļauta personām no 18 gadu vecuma. Labā ziņa, ka nakts diskotēkas ieejas cena neatšķirsies no ierastās masu slidošanas cenas.

Vairāk par cenām: http://www.sportaparvalde.lv/sporta-parvalde/masu-slidosana/cenas

Slidošanas laiki:

  • Piektdiena

11:00, 16:00, 18:30

  • Sestdiena

12:00; 18:00; 21.00 diskotēka.

  • Svētdiena

11:30, 17:30; 20:00

 

Slidošana Vienības laukumā

Darba laiks: No 10:00 līdz 22:00 (ar  pārtraukumiem no plkst. 13:00 līdz 14:00 un 17:00 līdz 18:00).

Informācija: www.sportaparvalde.lv

 

 Stropu aktīvās atpūtas un sporta trase

Informācija: www.sportaparvalde.lv

 

Boulings “Orange Bowling”

Cietokšņa iela 60, Daugavpils

Informācija: +371 65427102, http://www.visitdaugavpils.lv/lv/turisms/orange-bowling

 

OLIMPISKĀ CENTRA BASEINU KOMPLEKSS

Darba laiks:

Darba dienās 08.00-23.00
Brīvdienās 09.00-22.00

OLIMPISKĀ CENTRA TRENAŽIERU ZĀLE

Darba laiks:

Darba dienās no 9:00 līdz 22:00

Sestdienās 10:00 līdz 20:00

Svētdienās 10.00 līdz 15.00

www.daugavpilsoc.lv

 

SPA viesnīca “Olimpija”

Speleokamera (sāls istaba), infrasarkano staru kabīne, turku pirts, somu pirts

Valkas iela 2u,  Daugavpils

Informācija: http://www.hotel-olimpija-sk.lv/

 

Viesnīca “Park hotel Latgola”***

Sauna, džakuzi un atpūtas telpa

Ģimnāzijas iela 46, Daugavpils

Informācija: www.hotellatgola.lv 

 

Atpūtas komplekss viesnīcā “Good Stay DINABURG”***

Baseins ar pretstraumi, SPA hidromasāžas baseins, turku pirts ar aromaterapiju

Informācija: www.dinaburghotel.lv

 

SPORTA PASĀKUMI:

Nedēļas nogale bagāta ar sporta notikumiem. Būs sacensības futbolā, brīvajā cīņā, peldēšanā, volejbolā, basketbolā un hokejā. 20. martā 9.00 Olimpiskajā centrā sāksies sporta dejas “Deju vilnis”. Vairak informācijas www.sportaparvalde.lv

Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa




Atpakaļ