02-12-2014
Š.g. 26.novembrī Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde sadarbībā ar Daugavpils Būvniecības tehnikumu organizēja diskusiju „Karjeras iespējas būvniecības nozarē”. Pasākuma mērķis bija sniegt informāciju par izglītības un darba iespējām būvniecības jomā, kā arī sniegt priekšstatu par nozarē esošajām profesijām un situāciju darba tirgū. Iniciatīvu par šāda veida semināru organizēšanu dažādu profesionālo nozaru iepazīšanai uzsākusi Valsts izglītības attīstības aģentūra, kas gada garumā Rīgā jau organizējusi seminārus-diskusijas arī par citām nozarēm.
Pasākumu atklāja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieks Jānis Dukšinskis, sveicot diskusijas dalībniekus un sniedzot īsus komentārus par būvniecības jomu pilsētas kontekstā.
Klātesošos uzrunāja arī Valsts izglītības satura centra Tālākizglītības un projektu nodaļas vadītājas vietniece Dace Ozoliņa.
Ar informāciju par profesionālās un augstākās izglītības iespējām Daugavpilī diskusijas dalībniekus iepazīstināja Daugavpils Būvniecības tehnikuma direktore Ināra Ostrovska un Rīgas Tehniskās universitātes Daugavpils filiāles vadītāja vietnieks Ivans Grinevičs. Par izglītības iestāžu un uzņēmuma sadarbības iespējām pieredzē dalījās SIA „KNAUF” tehniskais vadītājs, „Knauf Akadēmija” autors Andris Veinbergs.
Paneļdiskusijā pasākuma dalībniekiem bija iespēja iepazīties un uzklausīt būvniecības jomā strādājošus speciālistus – ģeodēzistu, kartogrāfu, ainavu arhitektu, būvinženieri, uzņēmumu komercdirektoru. Paneļdiskusijas laikā tika gūtas daudzas un dažādas atziņas, kādi speciālisti tiek gaidīti darba tirgū, kādām prasmēm un iemaņām, darba stilam jāpiemīt topošajam darbiniekam. Vairākkārt tika uzsvērts, ka darba devējam nepieciešami kvalificēti, atbildīgi darbinieki, jo lielā daļā uzņēmumu darba process ir automatizēts un nepieciešami speciālisti, kas prastu apkalpot iekārtas.
Par motivāciju mācīties un savlaicīgi ar apdomu izvēlēties savu nākamo profesiju varētu kalpot atziņa, ka jāizvēlas profesija, darbs, kurš padodas, interesē, patīk, jo labus meistarus tik viegli nemaz neesot atrast. Uz jautājumu, kāds tad ir labs meistars, speciālisti atbildēja: „Zinošs savā jomā, radošs, gatavs izglītoties un pilnveidoties, atbildīgs, kā arī tāds, kurš mīl savu darbu.”
Kopumā diskusijā piedalījās 55 dalībnieki: vispārizglītojošo skolu skolēni, karjeras konsultanti, profesionālās izglītības iestāžu audzēkņi, pedagogi, būvniecības firmu pārstāvji.
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
Izglītības atbalsta nodaļas
pedagoģe-karjeras konsultante
Santa Čeirāne
t.29196866
santa.ceirane@daugavpils.lv