30-09-2014
Katru gadu Daugavpils skolēni piedalās Valsts izglītības satura centrs (VISC), Vēstures skolotāju biedrības un starptautiskās organizācijas EUSTORY organizētajā starptautiskajā konkursā „Vēsture ap mums”. Konkursa mērķis ir rosināt pētīt lokālo vēsturi un padarīt pagātni saprotamāku, kā arī izprast Eiropas kopējās vērtības un identitāti.
2014.gadā konkursā „Vēsture ap mums” pirmo vietu un iespēju piedalīties starptautiskajā nometnē ieguva Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja 12.klases skolniece Anna Fjodorova. Šobrīd viņa ir atgriezusies no starptautiskās nometnes Narvā (Igaunija) un dalās iespaidos par piedzīvoto.
Nometne „Eiropa kustībā – vēstures un nākotnes robežas un identitāte” (Europe on the Move – History and Future of Borders and Identities) notika visu nedēļu, tajā piedalījās 25 jaunieši no 12 Eiropas valstīm. Nodarbību laikā bija iespēja piedalīties diskusijās, klausīties Eiropā atzītu politiķu un zinātnieku lekcijas, darboties dažādās simulāciju spēlēs, veidot prezentācijas, darboties komandās, iepazīt visu nometnes dalībnieku valstu vēsturi, kā arī izprast Narvas īpašo stāvokli Igaunijā. Nometnes laikā katram dalībniekam bija jāizveido kāds multimediju projekts un tas jāprezentē, darbi publiski pieejami www.balticeye.net.
Anna atzīst, ka katra diena bija aizraujoša, jo visi jaunieši bija ļoti dažādi, bet darbošanās veidi interaktīvi un mūsdienīgi. Patika gandrīz viss, bet pārsteidza dažu valstu jauniešu stereotipiskie uzskati par Latviju un tās sabiedrību. Nometne bija iespēja komunicēt, sadraudzēties, pārdomāt savus uzskatus un zināšanas.
Annas stāsts ir rosinājums arī šogad piedalīties starptautiskajā konkursā „Vēsture ap mums”, tā nolikums pieejams www.vsb.lv, kā arī būt lepniem par savu dzimtu, pilsētu un valsti. Vairāk informācijas par starptautisko nometni http://www.eustory.eu/yesterdays-network-news-2014-detail/items/first-baltic-sea-youth-dialogue-in-estonia-and-russia.html
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
Vēstures skolotāju MA vadītāja,
metodiķe Signita Gabrāne