19-02-2014
No š. g. 10.februāra līdz 14.februārim mūsu skolā notika dzimtās valodas, literatūras, vizuālās mākslas un mūzikas nedēļa, ko saplānoja un vadīja dzimtās valodas un mākslas skolotāju metodiskās komisijas skolotājas Inga Baltace, Elita Boliņa, Indra Barkāne, Violeta Teivāne, Lidija Znotiņa, Silva Šaršūne un Anita Zarāne.
10.februārī notika radošo darbu izstādes „Draudzības un mīlestības valoda”, kas veltīta Valentīndienai, atklāšana. Izstādes radošo darbu krāsas – baltā un sarkanā. Ir tapuši interesanti skolēnu un skolotāju veidotie darbi, kas priecēja ikvienu skatītāju.
11.februārī skolas Baltajā zālē pulcējās 7. – 8.klašu komandas, kas piedalījās erudīcijas spēlē „ Vai Tu zini? Vai Tu vari?” Lai spētu atbildēt uz skolotāju sagatavotajiem āķīgajiem jautājumiem, bija jāzina gan latviešu valodas likumi, gan literatūras vēstures un teorijas jautājumi, gan jāpārzina latviešu kultūra un māksla. Sīvā cīņā, aktīvi iesaistot spēlē līdzjutējus, uzvarēja 7.b klases komanda. Pēc skolēnu atzinuma – arī šādā spēlē var uzzināt daudz jauna un interesanta.
12.februārī dzimtās valodas, literatūras, vizuālās mākslas un mūzikas skolotājas gaidīja un uzņēma savā skolā ciemiņus – citu pilsētas skolu 7.-8. klašu skolēnu komandas un viņu skolotājus. Dalībnieki pulcējās uz pieredzes apmaiņas semināru –radošajām darbnīcām „Iedvesmojies un dari, esi brīnumdaris!” Skolēni savas zināšanas un radošās spējas varēja atklāt piecās radošajās darbnīcās: latviešu valodas (vadīja skolotāja Indra Barkāne), literatūras (vadīja skolotāja Violeta Teivāne), rumāņu valodas (vadīja skolotāja Aiva Ozoliņa un 11.a klases skolnieces Māra Pēterfelde un Veronika Romaļska), vizuālās mākslas (vadīja skolotāja Silva Šaršūne) un mūzikas (vadīja skolotāja Anita Zarāne). Radošajās darbnīcās bija jāmin ciparu un alfabēta burtu mīklas, jāatmin pazudušie burti, jāatrod literāro tēlu pazudušās mantas, jāiemācās sazināties rumāņu valodā, jāmēģina savas jūtas un emocijas izpaust dziesmā un jāapgūst prasme izveidot Valentīndienas piespraudīti. Darbs ritēja raiti, skanēja smiekli, dziesmas un dažādas valodas, visi jutās apmierināti ar paveikto. Arī skolotāji tika aicināti uz radošo darbnīcu, lai iepazītos ar skolas veiksmēm, par kurām pastāstīja Inga Baltace, un radoši pastrādātu, izveidojot apsveikumu sirsniņas veidā. Pasākuma noslēgumā visi radošo darbnīcu apmeklētāji un viņu skolotāji tika aicināti uz Balto zāli, lai noskatītos skolas jauno mākslinieku sagatavoto dažādu literāro pāru – Laimdotas un Lāčplēša, Induļa un Ārijas, Jāzepa un Dinas, Baibas un Uģa– saspēli (kompozīcijas autore skolotāja Iveta Meškovska). Mīlestības un draudzības gaisotnē pasākums beidzās. Paldies Daugavpils Valsts ģimnāzijas, Krievu vidusskolas – liceja, Daugavpils 3., 9., 10., 15.vidusskolas, Daugavpils Centra vidusskolas, Daugavpils Vienības un 11.pamatskolas komandām un skolotājiem, kas atbalstīja mūsu pasākumu!
13.februārī notika pēdējais, jau par tradīciju kļuvušais pasākums – 9.-12.klašu kompozīcijas „Draudzības un mīlestības valoda ”. Valentīndienas priekšvakarā vecāko klašu skolēni centās visiem skatītājiem izskaidrot, kas ir mīlestība, izmantojot atzītu autoru aforismus (9.a klase), ziedu valodu (11.b klase), I.Ziedoņa pasaku un citu autoru darbus (10.a klase), papildinot savu uzstāšanos ar romantisku mūziku, kaislīgu deju. 11.a klases skolēni atgādināja, kāda var būt mīlestība. 9.b klases skolēni centās papildināt klātesošo valodas zināšanas, iemācot atzīties mīlestībā vismaz 18 jaunās valodās un izmantot šim mērķim grupas „Cosmos” dziesmu „Es kā, tu kā”. Kas notiek, ja misējas, uz skatuves atainoja 10.b klases aktieri, izspēlējot fragmentu no R.Blaumaņa komēdijas „Skroderdienas Silmačos”. Neskatoties uz visām kataklizmām, rezultātā uz skatuves uzvarēja mīlestība.
Visi – mākslinieki un skatītāji – bija apmierināti. Visi gatavi Valentīndienas svinībām!
Paldies klašu kolektīviem un viņu skolotājiem par ieguldīto darbu kompozīciju sagatavošanā!
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils 12.vidusskolas
dzimtās valodas un mākslas skolotāju MK vadītāja
Lidija Znotiņa