06-02-2014
2014.gadā sāk darboties Eiropas Komisijas jaunā Eiropas Savienības atbalsta programma izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā „Erasmus+”.
“Erasmus+” apvienos vienā programmā vairākas pašreizējās ES atbalsta programmas (tajā skaitā Comenius, Grundtvig, Mācību braucienu apakšprogrammas u.c.) un aizstās tās ar vienu. Programma ilgs no 2014.gada līdz 2020.gadam.
Iepriekšējā periodā Mūžizglītības programmas ietvaros Daugavpils Valsts ģimnāzijā tika īstenoti 5 Comenius Skolu projekti, 2 Mācību braucieni (uzņemošās vizītes), 2 studiju vizītes, 6 skolotāji ieguva Comenius profesionālās pilnveides stipendijas, 2 skolotāji apmeklējuši Grundtvig darbnīcas ārvalstīs, ģimnāzijā ir strādājuši 4 Comenius asistenti. Programmas „Jaunatne darbībā” ģimnāzijā ietvaros ir notikušas 2 jauniešu apmaiņas.
2014.gads sola daudz pārmaiņu un iespēju. 11. un 11.b klašu skolēnu grupas (17 jaunieši) apkopo materiālus Nordplus Jauniešu apmaiņas projektam „Migrācija – iespējas un zaudējumi”, lai aprīļa sākumā tos prezentētu partnerskolas jauniešiem Skovdes (Zviedrija) izstāžu zālē.
Savukārt desmit 10.klašu jaunieši pošas ceļam uz partnerskolu Štrālzundē (Vācija), lai paplašinātu vācu valodas zināšanas.
Sadarbībā ar grāfa Zodena reālskolu Fridrihshāfenā VFR Ārlietu ministrijas programmas PASCnet ietvaros izskatīšanai ir iesniegts divpusējs jauniešu apmaiņas projekts „Brīvprātīgais darbs – prieks vai vilšanās?” Ja tiks piešķirts finansējums, 10 jaunieši jūnija sākumā brīvprātīgā darba iespējas pētīs Vācijā. Jāpiebilst, ka partnerskolas projektu vadītājs Dīčes kungs meklē 5 viesģimenes, kas ģimnāzistiem 3 nedēļas piedāvātu naktsmājas un ļautu apgūt vācu valodu jaunās Erasmus + programmas (hospitācijas) ietvaros. AFS Klašu apmaiņas programmas ietvaros tiek saskaņotas projekta aktivitātes ar partnerskolu Itālijā.
Kā ierasts, „Deutsches Sprachdiplom” vācu valodas padziļinātas apguves programma Torgelovas Starptautiskajā akadēmijā (Vācija) tiek piedāvāta 3 ģimnāzijas talantīgākajiem jauniešiem, bet 2 jaunieši Vācijas Akadēmiskā apmaiņas dienesta programmai ir iesnieguši pieteikumu stipendijas saņemšanai pilna laika studijām kādā no Vācijas augstskolām. Jāpiebilst, ka šādu stipendiju ģimnāzijas audzēkne jau ir saņēmusi 2011.gadā.
ETwinning programmas piedāvātās sadarbības iespējas izmanto matemātikas skolotājas Neļa Borisova un Iveta Nikolajeva, lai CLIL programmai rastu starptautisku dimensiju.
Erasmus + programmas ietvaros tiek plānotas pedagogu un audzēkņu mācību mobilitātes un uzsākta arī stratēģiskās partnerības pieteikuma izstrāde CLIL programmas pilnveidei.
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils Valsts ģimnāzijas
metodiķe
Renāte Malnace