24-10-2016
Jau no 2012.gada Centrāleiropā un Austrumeiropā norisinās Gētes Institūta projekts „Bildung macht Schule – dein Stadtwiki Online”, kura ietvaros kopīgā tīmekļa vietnē jau publicēti 340 raksti par 24 pilsētām. Projekta darbnīcās piedalījušies 220 skolēni no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Čehijas, Slovēnijas un Ungārijas.
20.un 21.oktobrī projekta seminārs notika arī Daugavpilī. Daugavpils Universitātē notikušajā seminārā skolēniem bija iespēja pilnveidot savu medijpratību. Semināra dalībnieki meklēja informāciju un veidoja rakstus par konkrētām tēmām saistībā ar savu dzīvesvietu, veidojot publiskajai Vikipēdijai līdzīgu mājaslapu un ievietojot tajā informāciju. Semināra mērķis – veicināt prasmes un iemaņas darbā ar medijiem un attīstīt kritisku pieeju zināšanu organizācijai internetā. Lai varētu diskutēt par atbildīgu interneta un mediju lietošanu, nepieciešams praktisks zināšanu pamats. Projekta ietvaros skolēni mācās, kas ir šādas vietnes ieraksts, kā tā tehniski tiek veidota un piepildīta ar saturu, kādi autortiesību jautājumi jāievēro darbā ar attēliem un tekstu, kā arī paši vācu valodā izstrādā ierakstu projekta tīmekļa vietnē par savu dzīvesvietu. Seminārā apgūto iespējams saistīt ar mācībām skolā dažādos mācību priekšmetos, plaši pielietot zinātniski pētniecisko darbu un projektu darbu izstrādē.
Seminārs notika vācu valodā, to vadīja informātikas pasniedzējs no Vācijas Aleksandrs Dera. Bija prieks vērot, kā skolēni divas dienas cītīgi nodarbojās ar informātikas jautājumiem, reizē attīstot arī savas vācu valodas prasmes, jo saskarsmē ar pasniedzēju bija jālieto tikai šī svešvaloda. Tā tika veicināta mācību satura un valodas integrētā apguve (CLIL), kas seminārā izpaudās kā praktiski orientēts valodas lietojums.
Projektā piedalījās skolēnu komandas no Daugavpils 3.vidusskolas, Daugavpils Saskaņas pamatskolas, Daugavpils Vienības pamatskolas un Dagdas vidusskolas.
Pateicamies skolēniem par drosmi un uzdrīkstēšanos iziet ārpus savas ikdienas komforta zonas, darbojoties starptautiskā projektā svešvalodā, paldies viņu vācu valodas skolotājām par atbalstu skolēniem un viņu iesaistīšanu šajā aktivitātē!
Vairāk par projektu:
http://wiki.goethe.de/bildungmachtschule/index.php/Hauptseite?wt_sc=stadtwikis
Avots: Gētes Institūta Rīgā materiāli
Informāciju sagatavoja:
vācu valodas skolotāju MA vadītāja
Maija Baklāne