21-01-2016
Š.g. 20.janvārī Daugavpils pilsētas izglītības iestāžu Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) dalībnieki tika aicināti uz diskusiju „Tēja ar uzņēmējiem”. Šāda veida pasākumu pilsētas skolēniem jau trešo reizi organizē Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde (DPIP) sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Dienvidlatgales nodaļu. Pasākuma mērķis ir sniegt atbalstu skolēniem, kuri darbojas mācību uzņēmumos, dalīties pieredzē par svarīgāko – sākot no komandas izveides līdz pat produkta realizācijai, kā arī paplašināt sadarbības partneru loku.
Pašreiz pilsētā SMU ir 5 pilsētas skolās – Daugavpils Valsts ģimnāzijā, Daugavpils Krievu vidusskolā-licejā, Daugavpils 3.vidusskolā, Daugavpils Centra vidusskolā un Daugavpils Vienības pamatskolā.
Katru reizi uz diskusiju tiek aicināti dažādu jomu un sfēru uzņēmēji, taču šoreiz uz pasākumu bija aicināti pilsētas skolu SMU atbalstītāji – „krustvecāki” no AS „Swedbank”, firmas „Mari” un SIA „Narvesen Baltija”. Ja citās reizēs skolēni tika aicināti vairāk klausīties un diskutēt, tad šoreiz viņu uzdevums bija pastāstīt par savu uzņēmumu, prezentēt savu ideju un jau izveidoto preci. Sarunas gaitā tika izvērtētas veiksmes, stiprās puses, kā arī analizēts, kas vēl uzlabojams. Eksperti arī sniedza padomus un ieteikumus, kam jāpievērš uzmanība, lai iecerētā ideja realizētos veiksmīgi. Uzsvēra, ka nozīmīga ir ne vien ideja, bet arī prasme to efektīvi prezentēt. Tiekoties neformālā gaisotnē pie tējas tases, skolēniem ir iespēja arī individuāli apspriest sev svarīgās lietas, iegūt jaunus kontaktus, bagātinot savu pieredzi un pilnveidojot dažādas prasmes. Diskusijas noslēgumā tika izvērtēta doma par reģionālā SMU tirdziņa organizēšanu Daugavpilī.
Īpašs paldies LTRK Dienvidlatgales nodaļas vadītājas vietniecei Marinai Terzai par atbalstu pasākuma organizēšanā. Paldies uzņēmējiem, kas veltīja savu laiku skolēnu izglītošanā, kā arī skolotājiem, kuri palīdz skolēniem sapņus pārvērst īstenībā!
Skolēnu mācību uzņēmums (SMU) ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. SMU mācību nolūkos pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē – skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. SMU nav juridiska statusa – tos pārstāv Junior Achievement Latvija un skola. SMU konsultē un atbalsta SMU konsultanti/biznesa konsultanti.
SMU programmas mērķis – jaunas uzņēmēju paaudzes un nozares ekspertu izglītošana, mācību procesā sasaistot teorētiskās zināšanas ar praksi.
Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
Izglītības atbalsta nodaļas
Pedagoģe-karjeras konsultante
Santa Čeirāne
t.65407437