20-11-2015
2015.gads, kurš paliks daugavpiliešu atmiņā kā pilsētas 740. jubilejas gads, uzņēmuma “Daugavpils ūdens” vēsturē tiek atzīmēts ar diviem datumiem– šogad apritēja 20 gadi kopš starptautisku investīciju ūdenssaimniecības attīstības projektu īstenošanas sākuma un tas ir treša šāda projekta pabeigšanas gads.
Projekts ”Ūdenssaimniecības attīstība Daugavpilī, III kārta” ar kopējo vērtību 20,9 milj. EUR (bez PVN), no kuriem 14,7 milj. EUR ir ES Kohēzijas fonda līdzekļi un ap 790 tūkst.EUR Daugavpils pilsētas domes finansējums, tiek realizēts Daugavpilī 2011.-2015.gadu periodā ar mērķi turpināt Daugavpils ūdenssaimniecības pilnveidošanu, lai uzlabotu ūdens un kanalizācijas pakalpojumu kvalitāti un nodrošinātu lielākam pilsētnieku skaitam, galvenokārt, privātā sektora iedzīvotājiem, to izmantošanas iespēju ūdens infrastruktūras sakārtošanas un paplašināšanas rēķinā.
Mērķu sasniegšanai iedalītā finansējuma ietvaros tika izstrādāta pasākumu programma, kurā nepieciešamo ūdenssaimniecības objektu izbūvei un rekonstrukcijai tika atvēlēti 4 gadi – no 2011.gada 19.augusta līdz 2015.gada 30 decembrim.
Pašlaik viss projekta ietvaros paredzētais būvniecības darbu apjoms ir izpildīts un projekta III kārta tuvojas noslēgumam.
Kopumā 2011.-2015.gadu periodā Daugavpilī 8 pilsētas mikrorajonos (Grīva, Niderkūni, J.Stropi, Jaunbūve, Rugeļi, Križi, J.Forštadte, Centrs) ierīkoti aptuveni 95 km cauruļvadi, tsk:
Papildus tam tika atjaunots ap 21 km esošo ūdensvada un kanalizācijas sistēmas maģistrālo cauruļvadu (maģistrālais ūdensvads, galvenie kanalizācijas kolektori, kanalizācijas spiedvadi, dīķeri pāri Lauceses un Daugavas upēm ), kā arī izbūvētas 20 jaunas, pilnīgi aprīkotas kanalizācijas sūkņu stacijas, 3.pacēluma sūkņu stacija Križu mikrorajonā, notekūdens uzkrāšanas rezervuārs Alejas ielā (centrālā parka rajonā) un daži citi ūdenssaimniecības objekti.
Šo pasākumu īstenošanas rezultātā uzlabojās pakalpojumu kvalitāte un apkārtējās vides stāvoklis, samazinājās ūdens zudumi, tika izveidoti labvēlīgi apstākļi teritorijas attīstībai un palielināta ūdensapgādes un notekūdeņu savākšanas pakalpojumu pieejamība. Vēl pirms pilnīgas projekta pabeigšanas ap 15 % māju īpašnieku jau izmantoja iespēju pieslēgties centralizētajām ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmām