10-11-2015
Īstenojot Eiropas Savienības Kohēzijas fonda (KF) atbalstīto projektu, Daugavpilī rekonstruēti vēl divi pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmas siltumtīklu maģistrālo siltumtrašu posmi.
Projekta "Maģistrālo siltumtīklu rekonstrukcija Ģimnāzijas, Parādes un Sakņu ielās, Daugavpilī" gaitā, nomainot esošos cauruļvadus ar rūpnieciski izolētām caurulēm, rekonstruēti maģistrālo siltumtrašu posmi Ģimnāzijas ielā no 18.novembra ielas līdz Kr.Valdemāra ielai (kamera Ik-4a), kā arī Parādes ielā un Sakņu ielā no Parādes un Ģimnāzijas ielu krustojuma (no kameras Ik-8) līdz pieslēgšanas vietai bezkanāla siltumtrasei Sakņu ielā. Rekonstruēto maģistrālo siltumtīklu posmu garums - attiecīgi 315,63 un 343,80 metri.
Maģistrālo siltumtīklu posms Ģimnāzijas ielā no 18.novembra ielas līdz Kr.Valdemāra ielai (kamera Ik-4a), tika būvēts 1964.gadā. Savukārt rekonstruējamais cauruļvads Parādes ielā un Sakņu ielā no Parādes un Ģimnāzijas ielu krustojuma (no kameras Ik-8) līdz pieslēgšanas vietai bezkanāla siltumtrasei Sakņu ielā - 1979.gadā. Abi posmi bija gan morāli, gan tehniski novecojuši.
Kopējās rekonstrukcijas darbu izmaksas Ģimnāzijas ielā – EUR 312`077,60, bet Parādes un Sakņu ielās – EUR 182`110,63, kas abos gadījumos ir mazāk par ieplānoto.
Būvdarbus veica SIA „LOKŠIRS”, būvuzraudzību nodrošināja Pilnsabiedrība „IN PRO”.
Realizējot projektu, Daugavpilī tikusi turpināta un tuvināta mērķim realizējamā siltumtīklu rekonstrukcijas plānveida programma, kas paaugstinās siltumapgādes pārvades sistēmas energoefektivitāti, ļaus samazināt siltuma piegādes un sadales zudumus atbilstoši mūsdienu tehniskajām prasībām, panākot kurināmā, elektroenerģijas, ūdens un citu izejvielu patēriņa samazināšanos.
Projekts "Maģistrālo siltumtīklu rekonstrukcija Ģimnāzijas, Parādes un Sakņu ielās, Daugavpilī" tiek realizēts KF darbības programmas "Infrastruktūra un pakalpojumi" aktivitātē "Pasākumi centralizētās siltumapgādes sistēmu efektivitātes paaugstināšanai", ar līdzfinansējuma piesaisti 40% apmērā no attiecināmam izmaksām.
IEGULDĪJUMS TAVĀ NĀKOTNĒ